Co zobaczyć w Kołobrzegu i okolicach? 5 nietypowych atrakcji

Na polskim wybrzeżu jest wiele kurortów, które śmiało mogą konkurować z miastami nad Morzem Śródziemnym. Podczas urlopu nad Bałtykiem nikomu nie zabraknie atrakcji. Do reprezentatywnych lokalizacji należy zaliczyć Kołobrzeg. Potwierdza to fakt, że co roku, zwłaszcza w okresie letnim, przyjeżdża tu wielu turystów i to nie tylko rodzimych, ale również spoza granic Polski. To największe uzdrowisko w kraju, które ma fantastyczne plaże, ale to nie jedyna rozrywka w Kołobrzegu. Przedstawiamy 5 nietypowych miejsc, które warto odwiedzić.

 

1.   Oceanarium w Kołobrzegu

O ile większość urlopowiczów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w Gdyni jest duże oceanarium, o tyle nie każdy wie, że w Kołobrzegu również znajduje się podobne miejsce. Wizyta w nim to propozycja dla wszystkich turystów, bez względu na wiek. Poznawanie podwodnego świata może być fascynującym doświadczeniem. Większość odwiedzających jest zachwycona tym, że w oceanarium można zobaczyć kolorowe ławice ryb, znane z ciepłych mórz południa. W wielkich zbiornikach pływają płaszczki, a nawet rekiny. To atrakcja na każdą porę roku – nawet przy niepogodzie można tu spędzić miło czas i zobaczyć, co takiego kryje się w morskich toniach.

 

2.   Miasto Myszy

Wiele osób przeraźliwym piskiem reaguje na widok myszy, podczas gdy gryzonie te cechuje inteligencja. Można się o tym przekonać w nietypowym miejscu, jakim jest Miasto Myszy. To nie tyle zoo nastawione wyłącznie na odwiedzających chcących zobaczyć różne gatunki myszy, ale obiekt, w którym przekonać się można, że gryzonie te to inteligentne pupile. Muzeum, bo śmiało tak można określić Miasto Myszy, zostało zorganizowane w taki sposób, że jego wnętrze stanowi odwzorowanie mysiej nory. Korytarze są wyposażone we fluorescencyjne oświetlenie, co przypomina ciągi kanalizacyjne, gdzie często żyją myszy. Podłogi zaś porośnięte są zieloną trawą.

 

3.   Wioska Indiańska

Co prawda na terenach dzisiejszego Kołobrzegu i najbliższych okolic nie było Indian, ale w Wiosce Indiańskiej można zapoznać się ze specyfiką życia przedstawicieli tej kultury, którzy niegdyś zamieszkiwali północno-zachodnie wybrzeże Polski. W szczególności dzieci będą zachwycone tym miejscem, ponieważ obfituje ono w różne atrakcje właśnie dla nich. Można zwiedzić całe obozowisko, postrzelać z łuku czy tańczyć przy dźwiękach bębna.

 

4.   Ekopark Wschodni Kołobrzeg

Solne Bagno, czyli Ekopark Wschodni pozwala na obcowanie z unikalną fauną i florą słonawych torfowisk. Przypadnie ono do gustu tym turystom, którzy lubią być blisko dziewiczej natury. Kompleks zajmuje powierzchnię aż 381 ha. Dojazd do niego wygodną ścieżką rowerową wzdłuż morza to dodatkowa atrakcja. W Ekoparku Wschodnim w Kołobrzegu można m.in. podziwiać 80 gatunków ptaków.

 

5.   Browar w Kołobrzegu

Jeszcze przed wojną Kołobrzeg słynął z produkcji piwa i chlubnych tradycji w zakresie browarnictwa, podobnie jak Gdańsk, który przez wieki stanowił centrum branży w tej części Europy. Hotele Gdańsk do dziś serwują lokalne gatunki piw, w których rozsmakowują się goście.

Podobnie jest i w Kołobrzegu. Do łask powrócił Colberg, czyli Kołobrzeska Fabryka Piwa. Nazwa nawiązuje do przedwojennej, jeszcze niemieckojęzycznej nazwy miasta – Kołobrzeg – Kolberg. Warto wybrać się do siedziby browaru, która ulokowana jest w zabytkowej, neogotyckiej wieży ciśnień. Budowla ta została wzniesiona z czerwonej cegły w 1885 roku.

Przed laty w górnej części wieży ciśnień do zbiornika liczącego 720 m3 pojemności pompowano wodę z pobliskiej rzeki Parsęty, która płynęła do mieszkań. Obecnie jednak poniżej zbiornika zlokalizowany jest browar miejski, gdzie można degustować lokalne piwa i zjeść coś dobrego. Hotele Kołobrzeg mogą mieć w swojej ofercie rzemieślnicze piwa pochodzące z lokalnych browarów.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments