Bicie rekordów w czytaniu i w biegu do tyłu, zbiórka dla zwierząt w schroniskach i mnóstwo lemoniady – zobacz co w sobotę będzie działo się na stadionie miejskim

Już jutro, w sobotę 24 lipca na Stadionie Miejskim w Przasnyszu odbędzie się impreza LEMoniadowy MIX – bijemy rekord Polski w czytaniu Lema. Wydarzeniu będzie towarzyszyło wiele atrakcji. Wśród nich bieg, koncert, pokazy i zbiórka karmy.

 

Impreza rozpocznie się od próby pobicia rekord Polski w jednoczesnym czytaniu fragmentu utworu Stanisława Lema. By pobicie rekordu było możliwe do czytania ustawić musi się przynajmniej 150 osób.

To jednak nie jedyna atrakcja tego dnia. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą kapelmistrza Piotra Zalewskiego, pokaz tańców historycznych w wykonaniu Zespołu Tańców Historycznych działającego przy Miejskim Domu Kultury, pokazy sztuk walki Klubu Karate Kyokushin Przasnysz, miasteczko organizacji pozarządowych zorganizowane przez Federację ROSA, w którym mieszkańcy będą mogli poznać działające na terenie miasta stowarzyszenia, prezentacja prac Pracowni Batiku MAMUT oraz ekspozycja Muzeum Historycznego w Przasnyszu.

 

W sobotę można będzie pobić jeszcze jeden rekord: w bieganiu tyłem po bieżni stadionu (organizator biegu Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz).

Oprócz przasnyskich społeczników stoiska wystawią też Koła Gospodyń Wiejskich z Bogatego, Czernic Borowych, Leszna, Panie z Klubu Rękodzieła „Biblioteka pod Szpileczką” i innych.

W czasie trwania imprezy będzie odbywała się też zbiórka karmy dla czworonożnych przyjaciół. Zbiórkę organizuje stowarzyszenie Paka dla Futrzaka.

– Będziemy prowadzili zbiórkę karmy suchej i mokrej, smakołyków, kocy/ręczników, zabawek oraz obroży. Stowarzyszenie będzie zbierać także pieniądze, które będzie można wrzucić do puszki. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, aby wspomóc  okoliczne schroniska dla zwierząt. Za każdą puszkę lub worek karmy i min. 5 zł wrzucone do puszki będzie można poczęstować się domową lemoniadą wykonaną przez członków „Paka dla Futrzaka” – informuje stowarzyszenie.

Nie zabraknie też zabaw i animacji dla dzieci. Zaś lemoniada będzie się lała strumieniami.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments