16-latek szarżował motorowerem po Ciechanowie. Teraz odpowie przed sądem rodzinnym.

16-latek poruszał się po ulicach Ciechanowa motorowerem bez tablic rejestracyjnych, bez obowiązkowego ubezpieczenia OC, bez przeglądu, nie mając uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Dodatkowo popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Młody mieszkaniec pow. ciechanowskiego odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

W piątek około godz. 10:40 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych z ul. 11 Listopada funkcjonariusze z ciechanowskiej policji zauważyli jak motocyklista wjechał  na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Widząc popełnione wykroczenie przez kierującego, zatrzymali go do kontroli na ul. Płońskiej. Jak się okazało, motocyklistą był 16-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Nieletni nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami a dodatkowo poruszał się motorowerem bez tablic rejestracyjnych, niezarejestrowanym, bez obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz bez przeglądu technicznego.

Policjanci ustalili, że motorower miał służyć 16-latkowi do dojeżdżania do szkoły. Za nieodpowiedzialne zachowanie, nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym. Natomiast matka nieletniego została ukarana mandatem karnym za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej wymaganych uprawnień.

Przypominamy, że do kierowania motorowerem czy czterokołowcem lekkim (popularnie zwanym quadem) upoważnia prawo jazdy kategorii AM. By je uzyskać należy: odbyć kurs w ośrodku nauki jazdy, zdać państwowy egzamin i mieć ukończone 14 lat (osoby poniżej 18 roku życia również muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna). Za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień grozi kara grzywny.


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments