Złote Gody 2019 w gminie Przasnysz. [FOTO]

Po raz kolejny jesienią w gminie Przasnysz zorganizowano tradycyjne Złote Gody, czyli jubileusze małżeńskie wybranych par z tej gminy. Łącznie tylko 6 par mogło odebrać od władz samorządowych życzenia, a także medale za długoletnie pożycie.

Uroczystość, którą zorganizowano 29 września 2019 roku przygotowała wójt Grażyna Wróblewska, proboszcz parafii Bogate, a także Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Narzymskiego w Bogatem. I właśnie w siedzibie tej ostatniej instytucji odbywała się oficjalna część Złotych Godów. Na niej oprócz samych par małżeńskich zjawiło się zacne grono gości, wśród których znaleźli się m.in. Anna Cicholska, poseł na Sejm RP. Władze samorządowe reprezentowali radni powiatowi Renata Wenda oraz gminni, na czele z wiceprzewodniczącą Rady Gminy Ryszardą Przybysz.

Wcześniej jednak w intencji jubilatów odprawiono specjalną mszę świętą, którą odprawił ks. proboszcz Cezary Olzacki. On też wręczył wszystkim parom małżeńskim okolicznościowe religijne pamiątki. O oprawę samej mszy zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bogate oraz schola.

Po mszy wszyscy przenieśli się do świetlicy bibliotecznej w Bogatem. Tu jubilatów, ich rodziny i gości przywitała wójt Grażyna Wróblewska. Były więc życzenia i mnóstwo uśmiechów rozdanych szacownym małżonkom. Następnie wręczono medale przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, a także dyplomy, kwiaty oraz pamiątkowe statuetki. Był również symboliczny szampan, tort, życzenia „Sto lat”.

Nie był to jednak koniec atrakcji przygotowanych dla najważniejszych gości. Organizatozy zadbali również o część artystyczną, którą wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bogatem.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że tegoroczne Złote Gody były wyjątkowo udane – i pod względem frekwencji, i samej wspaniałej rodzinnej atmosfery. Mamy nadzieję, że wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci Jubilatów i ich gości.

W tym roku jubileusz Złotych Godów obchodziły następujące pary:

Państwo Sender Władysław i Henryka
Państwo Domański Wiesław i Barbara
Państwo Wylot Benedykt i Lila
Państwo Nalewański Mieczysław i Maria
Państwo Kobyliński Kazimierz i Henryka
Państwo Burski Stefan i Urszula

Do udziału w uroczystości zaproszono również pary 50+

Państwo Mirosława i Stanisław Plaga – 64. rocznica Państwo Mirosława i Ireneusz Grzeszkowiak – 62. rocznica Państwo Elżbieta i Kazimierz Nałęcz – 61. rocznica Państwo Daniela i Ryszard Łukasiak – 53. rocznica Państwo Halina i Heronim Żakowscy – 56. rocznica.

Źródło UG Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments