39 druhów zakończyło kurs podstawowy dla strażaków ratowników OSP

27 kwietnia 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu zakończyło się szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu przasnyskiego.

 

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu zgodnie z nowym programem nauczania opublikowanym w marcu 2022 r.

– Celem szkolenia było przygotowanie słuchaczy do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przewidzianych dla ochotniczych straży pożarnych. Uprawnienia jakie otrzymali to między innymi prowadzenie podstawowych czynności ratowniczych w ramach zastępu podczas działań ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu i wyposażenia technicznego przewidzianego w programie szkolenia, w tym urządzeń nadawczych i odbiorczych właściwych dla sieci radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej, prowadzenia działań ratowniczych podczas powodzi, wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze w ramach wykonywania działań ratowniczych. Każdy z kursantów ukończył pozytywnie test w komorze dymowej – informuje kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu.

Do egzaminu końcowego w dniu 27 kwietnia przystąpiło 39 druhów w tym 4 kobiety. Wszyscy  ukończyli egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym.

– Wszystkim nowo upieczonym strażakom życzymy wszystkiego najlepszego oraz tylu powrotów co wyjazdów do akcji – przekazuje rzecznik.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments