Uczniowie z Rostkowa we wrześniu pójdą do nowej szkoły. Teraz odwiedzili podstawówkę w Czernicach Borowych

Od nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie zostanie zlikwidowana. W związku z tym, w środę, 24 kwietnia jej uczniowie, odwiedzili podstawówkę w Czernicach Borowych.

 

– Celem wizyty było zwiedzenie budynku naszej szkoły oraz zapoznanie z warunkami nauki oraz formami zajęć dodatkowych – informuje Szkoła Podstawowa w Czernicach Borowych.

– Pedagodzy oprowadzili uczniów po wszystkich zakątkach naszej placówki. Dzięki temu mogli oni zobaczyć sale lekcyjne, sale gimnastyczne, pracownie komputerowe, świetlicę, stołówkę oraz bibliotekę szkolną. Mieli okazję poznać starszych i młodszych rówieśników, jak również przyjrzeć się z bliska, jak wyglądają zajęcia w czernickiej podstawówce – dodają.

Rostkowscy uczniowie chętnie wzięli udział w zajęciach wychowania fizycznego. – Z pewnością dostarczyło to im wiele radości oraz energii na resztę dnia. Dodatkowo mieli okazję uczestniczyć w krótkich warsztatach logopedycznych, podczas których poznali tajniki pracy logopedy oraz mogli wykonać kilka podstawowych ćwiczeń stosowanych w terapii logopedycznej – czytamy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MMB
MMB
19 dni temu

Super decyzja dla garstki uczniów to marnotrastwo zatrudniać tyłu nauczycieli i obsługę. Mało pracy dużo kasy,czas z tym skończyć

Edi
Edi
17 dni temu
Reply to  MMB

A czy w małej klasie lekcje trwają krócej, że niby jest mniej pracy? Wydaje mi się, że czy dla kilku czy dla kilkunastu uczniów nauczyciel tak samo musi być przygotowany. A skoro zarobki takie atrakcyjne (przed ostatnią podwyżką kilkaset złotych wyższe niż najniższa krajowa) to proszę przekwalifikować się i zostać nauczycielem. Wtedy zobaczymy czy będzie mało pracy i dużo kasy…