Zbiórka dla Aleksego Malińskiego z Przasnysza dobiegła końca. Udało się zebrać całą potrzebną kwotę

Mały Aleksy z Przasnysza po urodzeniu do pewnego momentu rozwijał się prawidłowo. Z dnia na dzień nastąpił regres w rozwoju dziecka. Rodzina zbierała środki finansowe na jego leczenie. Udało się zebrać ponad 200 tys. zł.

 

Rodzice Aleksego zwrócili się do Centrum Świętego Łukasza. – To jedyne miejsce w Polsce, gdzie pacjenci mogą dostać prywatnie leczenie za pomocą nowoczesnych terapii IVIG i SOT. Specjaliści z Gdańska są gotowi, żeby objąć opieką naszego Synka – informowali.

Koszty leczenia są jednak ogromne.

– Samo podanie jednej dawki IVIG wyceniono na 24.700zł, a wlewy należy powtarzać od 4 do 6 tygodni. Nie wiadomo przez jak długi czas. Do tego należy doliczyć leki oraz nierefundowane konsultacje i badania specjalistyczne za granicą, dzięki którym możemy monitorować postępy leczenia. To również koszt rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. To wszystko łącznie suma trzydziestu kilku tysięcy złotych miesięcznie, co znacznie wykracza poza nasze możliwości – pisali.

Ponieważ sami nie byli w stanie udźwignąć kosztów tak drogiego leczenia, zwrócili się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. Zbiórkę, którą koordynował Obywatelski Konwój Humanitarny, udało się wczoraj zakończyć.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments