Zatrzymali 10 praw jazdy i 38 dowodów rejestracyjnych

Grupa SPEED to specjalna grupa policjantów, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestników ruchu drogowego. O jej skuteczności w ubiegłym tygodniu przekonał się kierowca z powiatu makowskiego.

 

Jak informuje Zespół Prasowy KWP w Radomiu, w minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED „ujawnili 1089 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 885 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 959 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń”.

Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 38 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również jednego pijanego kierowcę i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

 

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się kierowca z powiatu makowskiego.

– Na trasie K-60 mundurowi z ostrołęckiej drogówki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED zauważyli pojazd bmw, który stwarzało zagrożenie na drodze. Jego kierowca za nic miał obowiązujące przepisy, wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz skrzyżowaniu – informuje Tomasz Żerański.

– Po zatrzymaniu bmw do kontroli okazało się, że za jego kierownicą znajduje się 20 – letni kierowca z powiatu makowskiego. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych. Dodatkowo do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych. Sprawdzenie 20 – latka w policyjnej bazie danych wykazało, że prawo jazdy posiadał od niespełna roku – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
28 dni temu

Powinno być więcej policji na drogach aby dbała bezpieczeństwo, wczorajsi jeżdżą a niektóre samochody nie powinny jeździć, trzeba reagować na innych kierowców. Dobrze że mają kierowcy kamery w autach więc warto zgłaszać sytuacje zagrażające bezpieczeństwu innym.

straszek
straszek
28 dni temu
Reply to  Arkadiusz

Przejedź się na wloty do miejscowości. Stoją parę metrów za znakiem, że zabudowany. W centrum ich jeszcze nie ma… Ale zaraz pewnie będą… Przy przejściach dla pieszych… Będą oceniać, czy pieszy już doszedł do przejścia, czy jeszcze go tam nie było – jak kierowca przejechał.

wieSiek
wieSiek
28 dni temu
Reply to  Arkadiusz

Oni nie łapią wczorajszych, tylko tych, których można skroić.

Anżdżej
Anżdżej
28 dni temu

Kolejny ukryty podatek.
Niech pilnują Sasina – żeby oddał 70 milionów, albo tych, co przepłacili za respiratory od handlarza bronią, których nie ma… a nie, że ktoś jedzie w szczerym polu w którym ktoś ustawił znak, że zabudowany szybciej niż 50km/h… pilnują tam, gdzie nie ma żywego ducha… po co komu taki patrol… komu gwarantuje bezpieczeństwo? Przecież tam nie ma żadnych ludzi, tylko znak ktoś ustawił…
Niech pilnują Sasina – żeby oddał 70 milionów, albo tych, co przepłacili za respiratory od handlarza bronią, których nie ma…
Bo tak, to raczej jest kolejny ukryty podatek, żeby łatać budżet.

juzek
juzek
28 dni temu

Gęby chowają w garściach, bo wiedzą, że jak ich ktoś na ulicy spotka po cywilu, to…