Zatrzymali 10 praw jazdy i 38 dowodów rejestracyjnych

Grupa SPEED to specjalna grupa policjantów, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestników ruchu drogowego. O jej skuteczności w ubiegłym tygodniu przekonał się kierowca z powiatu makowskiego.

 

Jak informuje Zespół Prasowy KWP w Radomiu, w minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED „ujawnili 1089 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 885 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 959 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń”.

Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 38 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również jednego pijanego kierowcę i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

 

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się kierowca z powiatu makowskiego.

– Na trasie K-60 mundurowi z ostrołęckiej drogówki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED zauważyli pojazd bmw, który stwarzało zagrożenie na drodze. Jego kierowca za nic miał obowiązujące przepisy, wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz skrzyżowaniu – informuje Tomasz Żerański.

– Po zatrzymaniu bmw do kontroli okazało się, że za jego kierownicą znajduje się 20 – letni kierowca z powiatu makowskiego. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych. Dodatkowo do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych. Sprawdzenie 20 – latka w policyjnej bazie danych wykazało, że prawo jazdy posiadał od niespełna roku – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
7 miesięcy temu

Powinno być więcej policji na drogach aby dbała bezpieczeństwo, wczorajsi jeżdżą a niektóre samochody nie powinny jeździć, trzeba reagować na innych kierowców. Dobrze że mają kierowcy kamery w autach więc warto zgłaszać sytuacje zagrażające bezpieczeństwu innym.

straszek
straszek
7 miesięcy temu
Reply to  Arkadiusz

Przejedź się na wloty do miejscowości. Stoją parę metrów za znakiem, że zabudowany. W centrum ich jeszcze nie ma… Ale zaraz pewnie będą… Przy przejściach dla pieszych… Będą oceniać, czy pieszy już doszedł do przejścia, czy jeszcze go tam nie było – jak kierowca przejechał.

wieSiek
wieSiek
7 miesięcy temu
Reply to  Arkadiusz

Oni nie łapią wczorajszych, tylko tych, których można skroić.

Anżdżej
Anżdżej
7 miesięcy temu

Kolejny ukryty podatek.
Niech pilnują Sasina – żeby oddał 70 milionów, albo tych, co przepłacili za respiratory od handlarza bronią, których nie ma… a nie, że ktoś jedzie w szczerym polu w którym ktoś ustawił znak, że zabudowany szybciej niż 50km/h… pilnują tam, gdzie nie ma żywego ducha… po co komu taki patrol… komu gwarantuje bezpieczeństwo? Przecież tam nie ma żadnych ludzi, tylko znak ktoś ustawił…
Niech pilnują Sasina – żeby oddał 70 milionów, albo tych, co przepłacili za respiratory od handlarza bronią, których nie ma…
Bo tak, to raczej jest kolejny ukryty podatek, żeby łatać budżet.

juzek
juzek
7 miesięcy temu

Gęby chowają w garściach, bo wiedzą, że jak ich ktoś na ulicy spotka po cywilu, to…