ZACZYTANY MIKOŁAJ

Członkowie grupy czytelniczej „Za regałem” działającej w bibliotece szkolnej ZSP w Przasnyszu kontynuują w bieżącym roku szkolnym współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w ramach akcji „Czytanie na dywanie”.          

12 grudnia odbyło się spotkanie z grupą dzieci z Przedszkola Akademia Sukcesu „Wonderland” pod hasłem „Zaczytany Mikołaj”. Młodzież naszej szkoły przygotowała wiele atrakcji. Głównym punktem programu była wizyta Świętego Mikołaja i Śnieżynek. Tym razem zamiast worka prezentów motywem przewodnim spotkania były książki. Mikołaj rozmawiał z dziećmi o ulubionych bohaterach z bajek, które czytają. Pojawiło się wiele zaskakujących i zabawnych wypowiedzi ze strony małych czytelników. Nie zabrakło również akcentów związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Mikołaj przeczytał swoją ulubioną opowieść o wigilii, Śnieżynki rozmawiały z dziećmi o tradycjach świątecznych. Były także zagadki i kolorowanki o tematyce bożonarodzeniowej.  Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

Organizatorami spotkania byli: Michał Mocek oraz uczniowie Klaudia Wesołowska, Patrycja Pogorzelska z kl. III TŻ oraz Cezary Tyciński  z kl. III TE.

Michał Mocek

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments