Zabawa choinkowa w czernickiej podstawówce

W lutym w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych zorganizowano dla uczniów oraz dzieci z oddziału przedszkolnego szkolna choinkę.

 

Udział w niej wziął także ks. kan. Michał Gaszczyński, proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych, Jacek Bartołd, przewodniczący Rady Gminy, Włodzimierz Stolarczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy, Grażyna Wójcicka, radna gminy, Halina Krupa, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Czernickiej, Janusz Ćwiek, przedstawiciel zarządu Czernickiego Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie oraz rodzice wraz z Leszkiem Czarzastym, przewodniczącym Rady Rodziców.

– O dobrą zabawę dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III zadbali animatorzy, którzy postarali się o to, by nikt się nie nudził. Wszyscy obecni mieli też okazję obejrzeć krótkie przedstawienie zaprezentowane przez młodzież – relacjonuje szkoła.

Uczniowie postanowili w tym roku zaprezentować zebranej widowni „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

– Jak wszyscy wiemy to utwór dość tragiczny i w kilku aktach przedstawiony. Zebrani mogli jednak obejrzeć jego skróconą, nieco zmienioną i zabawniejszą wersję. Szkolni aktorzy spisali się znakomicie, a ich teatralne wcielenia spodobały się zgromadzonym, którzy obdarzyli ich gromkimi brawami – dodaje szkoła.

Po przedstawieniu na wszystkich czekał poczęstunek i zabawa taneczna.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments