Wyprzedzając stracił panowanie nad pojazdem. 39-letni motocyklista nie żyje

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło w weekend w Mławie. W wyniku zdarzenia życie stracił 39 – letni motocyklista. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

W niedzielę o godzinie 08.30 w Mławie ul. Warszawska, doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Kawasaki, 39 – letni mieszkaniec Mławy, jadąc od strony „Ronda Wolności” w Mławie w kierunku DK7, na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania motocykla marki Honda, w trakcie którego nie zachował należytej ostrożności. Stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie motocyklem w wyniku czego uderzył pojazdem w prawy krawężnik, a następnie głową w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem Kawasaki poniósł śmierć na miejscu – informuje podkom. Aneta Prusik, rzeczniczka mławskiej policji.

Czynności wykonywane na miejscu zdarzenia odbywały się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie, a prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwoli dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

– Ostrzegamy i apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę oraz unikanie ryzykownych manewrów i prawidłowe wyprzedzanie. Szybka, ryzykowna jazda często kończy się śmiercią lub kalectwem – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
9 miesięcy temu

Jaki rozum taka śmierć