Wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu. Zatrzymany został na ulicy Leszno w Przasnyszu

Policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony wtorek (5.12) w Przasnyszu na ul. Leszno policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Golf.

– Podczas kontroli okazało się, że 47- letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego kierując autem złamał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Czym jest sądowy zakaz kierowania pojazdami?

– Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Taki zakaz prowadzenia pojazdów otrzymuje ta osoba, która bardzo poważnie zawiodła jako kierowca na każdej linii, naraziła bezpieczeństwo swoje i innych – przekazuje.

Kierowanie pojazdem pomimo wydanego sądowego zakazu jest przestępstwem zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego i grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat  5.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawski
Ciekawski
2 miesięcy temu

Ciekawe kto podje….ał

Arkadiusz
Arkadiusz
2 miesięcy temu
Reply to  Ciekawski

zawsze zgłaszam takie osoby, bronie ludzi, na wsi u żony rodziny już nie jeżdżą pijani