Zaawansowana wersja Canvy bezpłatna dla uczniów i nauczycieli – nowy pomysł MEN

W środę, 8 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o nawiązaniu partnerstwa z firmą Canva – globalną platformą do komunikacji wizualnej.

 

– W ramach programu Canva for Education wszyscy nauczyciele uczący w szkołach i uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej otrzymają bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji platformy. Dzięki współpracy, MEN nie poniesie żadnych kosztów, a darmowy dostęp do aplikacji otrzymają uczniowie i nauczyciele – informuje ministerstwo.

Partnerstwo ma posłużyć zachęceniu grona pedagogicznego oraz dzieci i młodzieży do kreatywnego myślenia.

– Celem współpracy jest zachęcanie uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wykorzystywania kreatywności i innowacji w komunikacji cyfrowej i dostarczenie im praktycznego narzędzia – dodaje MEN.

Dzięki dostępowi do platformy będą mogli uzyskać bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji Canva for Education za pośrednictwem swojego loginu w Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE), która jest dostępna na stronie www.zpe.gov.pl.

– Osoby, które jeszcze nie posiadają loginu do swojego konta na ZPE mogą go uzyskać od dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT. Szczegółowe informacje na temat logowania i korzystania z aplikacji Canva są dostępne na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej – dodają.

Już od czerwca przy logowaniu do aplikacji za pośrednictwem ZPE, jej język będzie automatycznie ustawiany na polski, co ma pomóc w prostej obsłudze tego oprogramowania.

– Jako Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewniamy szkołom dostęp do nowoczesnego, prostego w obsłudze oprogramowania, które będzie mogło być wykorzystywane w edukacji. Wierzymy, że dzięki temu zwiększy się skuteczność uczenia się i nauczania. Będzie to także impuls do działań kreatywnych i rozwijania pasji artystycznych dzieci i młodzieży – informuje wiceminister Katarzyna Lubnauer.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments