WŁAŚNIE OGŁOSZONO PIERWSZY PRZETARG NA SALĘ KONCERTOWĄ Z KINEM 3D

Zgodnie z zapowiedzią starostwo wybuduje w Przasnyszu ogólnodostępną Salę Koncertową z Kinem 3D. Starostwo ogłosiło właśnie pierwszy przetarg zmierzający do realizacji inwestycji. Dotyczy on wyłonienia inwestora zastępczego.

Salę koncertową i ogólnodostępne kino 3D starostwo wybuduje na terenie powiatowej szkoły rolniczej i muzycznej przy ulicy Sadowej. Obiekt będzie służył uczniom, ale również wszystkim mieszkańcom powiatu, stowarzyszeniom, czy organizacjom społecznym. Koszt inwestycji to około 5 mln zł.

W Przasnyszu nie ma sali koncertowej i kina z prawdziwego zdarzenia. Doskonałym argumentem dla starań o tę inwestycję było utworzenie staraniem starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego powiatowej szkoły muzycznej.

Teren na którym powstanie obiekt należy do powiatu, jest ciekawie usytuowany i ma doskonałe zaplecze, oraz duży parking. Obecnie znajdują się tam m.in. hala sportowa, boisko orlik, czy boisko do koszykówki. Sala koncertowa i kino spowodują, że miejsce to będzie swojego rodzaju centrum sportu i kultury dostępnym dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich mieszkańców Przasnysza i Powiatu.

Obecnie rozpoczęto cykl przetargów na wyłonienie inwestora zastępczego, następnie będą wybrani inspektorzy nadzoru inwestorskiego i wykonawcy. Przetargi potrwają ok. 3 miesiące.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments