Wirtualna Polska: Waldemar Trochimiuk nie pełni już funkcji Członka Komisji Rewizyjnej PZPN

Waldemar Trochimiuk w związku ze złożoną rezygnacją nie pełni już funkcji Członka Komisji Rewizyjnej PZPN – poinformowała dzisiaj Wirtualna Polska. To pokłosie wyroku jaki zapadł przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku na początku bieżącego roku.

 

Portal Wirtualna Polska wrócił dziś do sprawy Waldemara Trochimiuka, którego Sąd Apelacyjny w Białymstoku na początku bieżącego roku uznał kłamcą lustracyjnym.

– Choć sąd pierwszej i drugiej instancji orzekł, że Waldemar Trochimiuk jest kłamcą lustracyjnym, to działacz nadal zasiadał w jednej z najważniejszych komisji Polskiego Związku Piłki Nożnej – napisał Maciej Siemiątkowski.

Dziennikarz przywołuje fakt, że Waldemar Trochimiuk pełnił funkcję wicestarosty przasnyskiego. Po tym jednak, gdy do urzędu wpłynęło orzeczenie podtrzymujące wyrok sądu pierwszej instancji, został odwołany z tej funkcji.

„Na początku decyzja Sądu Apelacyjnego w Białymstoku nie wpłynęła na pozycję Trochimiuka w PZPN, który pozostał członkiem Komisji Rewizyjnej. To jedna z najważniejszych komisji, która kontroluje działalność związku i jego zarządu. O tym problemie pisał w marcu „Przegląd Sportowy”. Wówczas Trochimiuk miał być jeszcze członkiem komisji rewizyjnej, a PZPN przekazał jedynie, że do nich nie wpłynęły żadne dokumenty z sądu ani ministerstwa. Wówczas nie pojawiły się żadne informacje o zawieszeniu lub rezygnacji Trochimiuka w członkostwie w strukturach PZPN” – pisze portal.

 

Następnie przytacza sierpniową odpowiedź PZPN na pytania wysłane przez dziennikarza do związku w maju.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Pan Waldemar Trochimiuk w związku ze złożoną rezygnacją nie pełni już funkcji Członka Komisji Rewizyjnej PZPN. Od lutego 2023 roku działalność Pana Trochimiuka w organie została zawieszona, nie uczestniczył on w pracach ani posiedzeniach tego gremium. Nie pełni też innych funkcji w PZPN. Na najbliższym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej zostanie dokonana kooptacja członka organu, zgodnie z postanowieniami Statutu” – czytamy.

Redakcja skontaktowała się też z Waldemarem Trochimiukiem. Ten w rozmowie z WP SportoweFakty potwierdził, że zrezygnował z członkostwa w komisji PZPN. Przyznał, że nie ustaje jednak w wysiłku udowodnienia swojej niewinności. Obecnie do Sądu Najwyższego złożony jest wniosek o kasację wyroku.

Waldemar Trochimiuk obecnie jest prezesem Ciechanowsko – Ostrołęckiego Oddziału MZPN.

– Ustawa o sporcie nie przewiduje konieczności, bym rezygnował ze stanowiska – przekazał redakcji.

 

ren

 

Źródło Wirtualna Polska
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
1 miesiąc temu

Dzięki TW Bieńkowski doszedł do władzy.

JMG
JMG
1 miesiąc temu

Prawdziwa twarz łajdaka. Ruski charakter.