WĘGRA PONOWNIE W CZOŁÓWCE !!!

8.11.2015 r. odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Józefa Narzymskiego w Bogatem.

W niedzielne popołudnie o godz. 15.00 rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której zarówno młodzi jak i dorośli zaprezentowali się w utworach podniosłych, pełnych powagi, momentami o treści dramatycznej i wzniosłej, które miały na celu motywować naszych rodaków do walki. Przypominały o tak ważnym dla nas Polaków święcie jakim są obchody odzyskania Niepodległości – 11 listopada. To właśnie pieśni patriotyczne były nieodłącznym elementem, które jednoczyły Polaków w walce o wolność, a dziś z kolei przypominają najpiękniejsze karty z historii utrwalając naszą wiedzę o Polsce, jej kulturze i obyczajach.

Na scenie OSP Bogate wystąpiło 28 uczestników z powiatu przasnyskiego, w tym 23 solistów i 5 zespołów.

Jury w składzie: przewodniczący: Michał Gogolewski z Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie, Piotr Jeronim – nauczyciel muzyki w Gimnazjum w Przasnyszu oraz Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Andrzej Sekuna – prezes OSP Bogate i Przewodniczący Rady Gminy Przasnysz nagradzało uczestników w czterech kategoriach

    I kat.- uczniowie klas III – VI kl.

    II kat. – uczniowie klas gimnazjalnych i ponagimnazjalnych

    III kat. – dorośli

    IV kat. – zespoły

Naszą szkołę a zarówno naszą miejscowość Węgrę, reprezentowały uczennice Julia Marcińczyk (kl. IV), Julia Piechota (kl. VI) i Patrycja Zwierzyńska (VI) oraz absolwentki SP Węgry Katarzyna i Aleksandra Marcińczyk oraz Joanna Kieczmerska(zgłoszone przez ks. Andrzeja Rutkowskiego). Po prawie trzech godzinach przesłuchań i zaprezentowaniu się wszystkich uczestników, komisja konkursowa po obradach ogłosiła długo wyczekiwane wyniki. I udało się – SUKCES naszej najmłodszej solistki Julii Marcińczyk, która w swojej kategorii wiekowej zajęła 2. miejsce. Siostrzany duet naszych absolwentek Kasi i Oli  zdobył 1. miejsce w kategorii – zespoły. Gratulujemy Państwu Marcińczyk tak uzdolnionych muzycznie córek.

Po zakończeniu uroczystości wszystkie uczestniczki z Węgry dostały podziękowania, gratulacje oraz nagrody rzeczowe od jury a także pani wójt gminy Przasnysz – Grażyny Wróblewskiej. Do gratulacji i życzeń – dalszych sukcesów dołączyli się proboszcz parafii z Węgry ks. Andrzej Rutkowski i nauczycielki SP z Węgry: Agnieszka Ćwiek i Monika Popławska, którzy podczas uroczystości kibicowali, motywowali i wspierali nasze dziewczyny.

Anna Beker


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments