„Wczorajszy” kierowca zbyt szybko wsiadł za kierownicę. Wpadł, bo przekroczył prędkość

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Mazda, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. 42 – latek był pod wpływem alkoholu. Powiedział, że pił poprzedniego dnia.

 

Policjanci patrolujący drogi we wtorek, 5 marca zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Mazda.

– Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 15 km/h. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie kierowcy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. 42 – latek tłumaczył policjantom, że alkohol pił poprzedniego dnia – informuje asp. Magda Zarembska.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

– Za jazdę w stanie nietrzeźwości 42 – latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem karnym – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że szybkość rozkładu alkoholu w organizmie to sprawa indywidualna, zależna m.in. od masy ciała, płci, wieku, przyjmowanych leków czy metabolizmu.

– Dlatego nawet po przespanej nocy możemy wciąż nie być trzeźwi. Obniżona koncentracja, zwolniona reakcja oraz błędna ocena odległości i prędkości, to efekty, które mogą utrzymywać się nawet następnego dnia po spożyciu większej ilości alkoholu – dodaje funkcjonariuszka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments