W gminie Przasnysz wyróżniono… nietuzinkowych mieszkańców

Każdy z nich, wyróżnia się swoją postawą, zainteresowaniami, wartościami, jakie są dla niego ważne, a także rzetelną i pełną serca pracą na rzecz gminy. Wyróżnienia przyznano w czasie ostatniej sesji Rady Gminy Przasnysz.

 

– Mamy na swoim terenie osoby nietuzinkowe. To dzięki nim, ich pasji i zaangażowaniu, gmina Przasnysz nabiera kolorów. Niby zwykli ludzie, nasi sąsiedzi, a jednak perły – mówiła wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska.

 

Wyróżnione osoby:

  • Kazimierz Wenda –  regionalista, poeta, pisarz, zbieracz rzeczy różnych, niezwykły talent aktorski, śpiewak, miłośnik pieśni chóralnych, prawosławnych.
  • Stanisław Grabowski – niestrudzony, 89-letni sołtys na rowerze. Nigdy nie oczekiwał na oklaski. Przez wiele lat radny i sołtys, który sumiennie wypełnia swoją funkcję.
  • Stanisław Adamiak – prawie 90-letni, niestrudzony strażak. Założyciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadkach. Przez wiele lat udziela się społecznie na rzecz gminy.
  • Urszula Burska – kronikarka gminy Przasnysz, „skarbnica wiedzy różnej”. Twórczyni wielu, przepięknych wieńców dożynkowych,  harcerka, a także opiekunka miejsc pamięci.
  • Joanna i Piotr Modelscy – mieszkańcy Leszna, którzy na swoim polu, w miejscu, gdzie rósł bez, upamiętnili cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej. Z własnych środków finansowych postawili pomnik z wysokim krzyżem.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
1 rok temu

Szkoda, że wciąż pomija się wszystkich nietuzinkowych przedsiębiorców i ludzi którzy ciężko pracują na te pseudo plebiscyty w tej pseudo gminie w tym chorym kraju.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

A gdzie medal dla Starosty??? Tak na zachętę!