W aplikacji mObywatel pojawił się Krajowy Certyfikat Covid

Wydział Promocji Polityki Cyfrowej kancelarii premiera poinformował w środę, że do aplikacji mObywatel wprowadzono Krajowy Certyfikat Covid.

 

Dokument wydawany jest od 1 lutego 2022 r. osobom, u których na podstawie testu antygenowego stwierdzono zakażenie Covid-19. Certyfikat ważny jest wyłącznie w Polsce i nie stanowi dokumentu podróży. Podczas wyjazdów uznawany jest, dostępny w mObywatelu, Unijny Certyfikat COVID.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Krajowy Certyfikat COVID wydawany jest 11 dnia od otrzymania pozytywnego wyniku testu antygenowego oraz po wykonaniu testu antygenowego, jeśli jego wynik był ujemny. Certyfikat ten ważny jest przez 180 dni – od otrzymania pozytywnego wyniku testu antygenowego lub 48 godzin – od otrzymania negatywnego wyniku testu antygenowego.

 

„Jeśli korzystasz z Unijnego Certyfikatu COVID – uruchom go w aplikacji mObywatel, a w dolnym menu wybierz +Aktualizuj+” – wyjaśniono. W ten sam sposób można pobrać lub zaktualizować informacje ze wszystkimi kodami QR wydanymi w ramach UCC.

Od początku roku aplikację mObywatel zainstalowano na blisko połowie miliona urządzeń – wskazał sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz. Dodał, że mObywatela można aktywować z wykorzystaniem Profilu Zaufanego oraz korzystając z eDowodu, czyli dowodu osobistego z aktywowaną warstwą elektroniczną.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments