UWAŻAJMY NA FAŁSZYWYCH POLICJANTÓW

Na terenie województwa mazowieckiego nadal dochodzi do przestępstw, których sprawcami są kobiety i mężczyźni podający się za policjantów.

Fałszywi policjanci to mężczyźni i kobiety w średnim wieku , ubrani po cywilnemu, podający się za funkcjonariuszy policji z odległej jednostki. Fałszywi policjanci poruszają się nie oznakowanymi samochodami osobowymi. Pod pretekstem wykonania czynności w związku z działalnością przestępczą kogoś z dalszej rodziny, informują o konieczności dokonania przeszukania mieszkania. Okazują legitymacje bardzo podobne do policyjnych: z logo policji, w czarnej skóropodobnej okładce, z policyjną „blachą”. Posługują się również dokumentami przypominającymi prokuratorski nakaz przeszukania. Na tej podstawie żądają wydania pieniędzy i kosztowności, a następnie spisują te przedmioty na druku przypominającym z wyglądu załącznik do protokołu przeszukania. Ponadto sami pobieżnie przeszukują mieszkanie. Następnie nie pozostawiając żadnego pokwitowania zabierają wydane pieniądze i rzeczy , a następnie odjeżdżają.

Przasnyska policja informuje, że policjant w cywilnym ubraniu podczas wykonywanej interwencji jest zobowiązany przedstawić się i pokazać legitymację służbową w taki sposób aby można było odczytać zawarte w niej dane. W przypadku zatrzymania rzeczy policjant powinien zostawić pokwitowanie zawierające wykaz zatrzymanych rzeczy i informacje przez kogo zostały zatrzymane.

W razie wątpliwości nie wahajmy się sięgnąć po telefon i zadzwonić do najbliższej jednostki policji.

KPP Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments