Uwaga! Salmonella w partii mięsa wołowego z Lidla

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące pojawienia się bakterii Salmonella spp. w jednej partii produktu mięso mielone wołowe 400 g dostępnej w sieci sklepów Lidl.

 

– W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 3 z 5 próbek produktu mięso mielone wołowe, schłodzone Rzeźnik 400 g – informuje GIS.

Spożycie produktu, który jest zanieczyszczony pałeczkami Salmonella wiąże się z ogromnym ryzykiem zatrucia pokarmowego.

– Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem. Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Salmonella zawarte są na stronie internetowej pod hasłem „Salmonelozy durowe i jelitowe” – wyjaśnia GIS.

Producent, po otrzymaniu informacji o pojawieniu się bakterii w jednym z produktów we współpracy z dystrybutorem rozpoczął procedurę wycofania go z rynku i

– Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarocinie nadzorujący producenta niezwłocznie po otrzymaniu informacji od Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjął działania mające na celu ustalenie dystrybucji zakwestionowanej partii mięsa mielonego oraz ustalenie przyczyn wystąpienia niezgodności – dodaje GIS.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: mięso mielone wołowe, schłodzone, 400 g, Rzeźnik

Numer partii: 5508365 04011323

Termin przydatności do spożycia: 27.09.2023

Producent: Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., Golina, ul. Dworcowa 47 D, 63-200 Jarocin, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30063801 WE

Wyprodukowano dla : Lidl sp. z o.o. sp. k., ul. Poznańska 48, Jankowice 62-080 Tarnowo Podgórne

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Młody
Młody
2 miesięcy temu

I ten znak Gwarancja Jakości no właśnie widać jakość

Wiktor
Wiktor
2 miesięcy temu

Lidl to dla mnie nie istnieje.Koniec.Kropka.