Urząd Miasta i Gminy Chorzele wesprze Towarzystwo Przyjaciół Chorzel w organizacji wystawy fotograficznej.

Burmistrz Beata Szczepankowska podpisała z Michałem Wiśnickim, prezesem Towarzystwa Przyjaciół Chorzel oraz Robertem Dańkowskim, wiceprezesem umowę na dofinansowanie zadania „Od przeszłości do przyszłości. Fotograficzna wędrówka po najnowszej historii Chorzel”. Wsparcie gminy to 3 800 zł.

 

Zdanie będzie składało się z dwóch elementów:

  • Wyszukanie, poddanie obróbce cyfrowej i ekspozycja archiwalnych zdjęć Chorzel związanych z istniejącymi punktami usługowymi lub przedsiębiorstwami do dzisiaj prosperującymi na terenie miasta. Zdjęcie wzbogacone o odpowiednie opisy będą promować najważniejsze fragmenty miasta w okresie dwudziestolecia międzywojennego oraz okresu po 1945 roku.
  • Dokonanie kolażu prezentującego dawny i obecny stan różnych zakątków miasta. Kolaż ten zostanie następnie zaprezentowany w formie cyfrowego zestawu plików oraz zestawu pocztówek, które wyda TPCh. Część z fotografii będzie zaprezentowana w samym mieście – na tablicach informacyjnych, które zostaną powieszone w wybranych punktach.

Szybko zmieniające się fragmenty miasta i zanikanie tradycyjnej architektury powoduje, że młodym pokoleniom ucieka obraz miasta taki, jaki był 80, 60 czy 40 lat temu. Połączenie dawnych fotografii z nowoczesną techniką graficzną może stanowić ciekawy sposób przypomnienia o wydarzeniach sprzed lat, a jednocześnie ożywić zainteresowanie najmłodszych mieszkańców miasta historią Chorzel sprzed kilku dekad.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments