Uroczyste wręczenie broni w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

27 lutego na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbyła się uroczysta inauguracja w ramach szkolenia podstawowego żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, połączona z symbolicznym wręczeniem broni.

 

„W dniu dzisiejszym wręczyłem wam broń, która jest najważniejszym atrybutem żołnierza, symbolizującym wierność i oddanie Ojczyźnie. Akt jej wręczenia, obok złożenia przysięgi wojskowej, jest nie tylko ogromnym zaszczytem i symbolem gotowości do obrony Ojczyzny, ale również Waszym świętym obowiązkiem wobec godnego reprezentowania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” – powiedział do zebranych żołnierzy płk dypl. Bogusław Postek.

„Przed wami intensywny proces szkolenia podstawowego, podczas którego otrzymana broń będzie waszym wiernym towarzyszem. Zawsze powtarzam, że jest tylko jeden sposób by osiągnąć sukces, dać z siebie wszystko i pokazać się z jak najlepszej strony – dodał.

 

Pozostałym żołnierzom broń wręczona została w ich macierzystym pododdziale. Przed nowo wcielonymi żołnierzami intensywny czas wymagającego szkolenia podstawowego, podczas którego nabędą wiedzę i umiejętności, niezbędne w żołnierskim rzemiośle, zwieńczeniem którego będzie uroczyste złożenie przysięgi wojskowej.

 

 

ren

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
9 miesięcy temu

Najważniejsze że są ładnie ogoleni, wartość bojowa znacząco wzrośnie.