Trzy osoby zatruły się tlenkiem węgla. Życie uratował im członek rodziny.

Trwają czynności policji w sprawie zatrucia się tlenkiem węgla trzech osób. Do zdarzenia doszło przedwczoraj wieczorem w budynku jednorodzinnym w Strzegowie. Gdyby nie interwencja członka rodziny, mogłoby dojść do tragedii. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali odnalezieni nieprzytomni.

 

Dzięki natychmiastowej akcji ratowniczej, stan 67-letniego mężczyzny, 68-letniej kobiety oraz ich 33-letniego syna nie zagraża ich życiu i zdrowiu. Nieprzytomni domownicy zostali odnalezieni przez członka rodziny, który zaalarmował służby. Interweniująca straż pożarna wyniosła poszkodowanych z budynku. Zostali przewiezieni do szpitali w Mławie i Ciechanowie.

Podczas działań okazało się, że największe stężenie tlenku węgla wykryto w pomieszczeniu kotłowni z piecem węglowym oraz na parterze budynku. Gdyby nie interwencja członka rodziny, mogłoby dojść do tragedii.

Tlenek węgla jest bezwonny, nie ma smaku, nie szczypie w oczy, nie dusi w gardle. Jest palny i wybuchowy, silnie trujący – nawet w niewielkich stężeniach. Aby zminimalizować ryzyko, należy zainstalować w domu lub mieszkaniu czujnik tlenku węgla. Podstawową funkcją tego urządzenia jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Pozwala to na szybką reakcję – należy otworzyć wszystkie okna, opuścić pomieszczenia i wezwać straż pożarną.


 

Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments