Tomasz Gaczyński z powołaniem do Reprezentacji Polski w Boksie Olimpijskim na Mistrzostwa Świata w Rzymie

Tomasz Gaczyński został powołany do Reprezentacji Polski w Boksie Olimpijskim. Podczas Mistrzostw Świata XFC, które odbędą się w październiku w Rzymie, przasnyszanin zawalczy w wadze półciężkiej.

 

– W poprzednich latach przeszkodziła pandemia – sytuacja we Włoszech nie pozwalała na swobodne przeprowadzenie turnieju. Ustalano nowe terminy i nowe miejsca, wybierano Cypr, Dominikanę i ostatecznie zdecydowano się na Rzym. Pandemia także utrudniała przygotowywanie się do jakichkolwiek imprez sportowych, przez co poprzedni sezon był ubogi w sukcesy. Zawieszano działalność klubów, sparingpartnerzy lądowali na kwarantannach, na zgrupowaniu brakowało wielu zawodników. Jednak wygląda na to, że ten rok będzie bardziej owocny w sukcesy – mówi nam Tomek.

 

Nie jest to pierwszy występ przasnyszanina na scenie międzynarodowej.

– Na poprzednich Mistrzostwach Świata wywalczyłem brązowy medal, tym razem celuję w medal złoty i tytuł Mistrza Świata. Złapałem formę na mega obrotach. Za przygotowanie motoryczne odpowiada świetny trener, Karol Jonczyński, za przygotowanie techniczne trener Robert Mikołajczyk z klubu Okami. Sparuję w Legia Fight Club, sponsorów coraz więcej, ciężko trenuję, często dwa razy dziennie łącząc treningi z pracą w szpitalu, także zapowiada się o wiele lepsza dyspozycja niż poprzednio. Polecę do Rzymu, wyrwę złoty medal, Polski Wilk jak złapie, to już nie puszcza! Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kibicowania – dodaje.

Mistrzostwa Świata XFC odbędą się w dniach 20 – 23 października 2022r. w Rzymie.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pela
Pela
2 lat temu

Nie rozumiem, co to jest boks olimpijski? Czy to są mistrzostwa świata w boksie, czy w jakimś XFC?

Jacek Prusinowski
Jacek Prusinowski
2 lat temu

Sport Muzyka Nacjonalizm. Lubię to!