Tłumy na koncercie Big Cyca w Chorzelach [FOTO]

W minioną niedzielę, na stadionie w Chorzelach wystąpił zespół Big Cyc. Gwiazdy rozgrzały publikę do czerwoności.

 

Koncert zespołu Big Cyc miał być główną atrakcją Dni Chorzel, które odbyły się  dniach 5 – 6 sierpnia. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne, wydarzenie zostało przesunięte na 17 września. Wrześniowy koncert okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Na chorzelskim stadionie pojawiły się tłumy.

Zespół Big Cyc, jak sami o sobie mówią jego członkowie, to jeden z najdziwniejszych polskich zespołów rockowych.

Zespół debiutował na rynku w październiku 1990r. albumem pt. Z partyjnym pozdrowieniem. W kolejnych latach wydali jeszcze piętnaście albumów studyjnych. Wylansowali szereg przebojów, takich jak m.in. „Makumba”, z którym dotarli na pierwsze miejsce Listy przebojów Trójki, jak też „Piosenka góralska”, „Berlin Zachodni”, „Shazza moja miłość”, „Świat według Kiepskich”, „Kumple Janosika”, „Rudy się żeni” i „Dres”.

W tekstach piosenek często w satyrycznym tonie komentują bieżącą sytuację społeczno-polityczną w Polsce. Poza nagrywaniem kolejnych piosenek starają się wskazywać na absurdy życia społecznego i politycznego poprzez happeningi (najpierw jako Pomarańczowa Alternatywa). Do najsłynniejszych happeningów należały „Galopująca inflacja”, kiedy uczestnicy akcji biegali po ulicy Piotrkowskiej  w Łodzi z tabliczkami „Galopująca Inflacja” do czasu, aż nie zatrzymała ich milicja – wówczas ogłoszono „sukces” gdyż dzięki milicji udało się zatrzymać „inflację” oraz happening „Klepanie Biedy” – kilkadziesiąt osób ubranych w łachmany klepało trzepaczkami plandekę z napisem „Bieda”, przykuwali się również do kaloryferów w wydawnictwie Polskie Nagrania, protestując przeciwko niewypłacaniu tantiem autorskich, a także zjadali formularze PIT, walcząc ze zbyt wysokimi podatkami oraz pikietowali w gmachu Ministerstwa Kultury w czasie kadencji ministra Podkańskiego z PSL, demaskując stronniczą politykę finansową.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BystryObserwator
BystryObserwator
8 dni temu

wolicie zebym skomentowal w kurirze? ok

mixus
mixus
7 dni temu

Jaki zespół, tacy fani.