Szpital w Makowie Mazowieckim na czwartym miejscu w Polsce.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim zajął 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z „Rzeczpospolitą.”

Makowski szpital również wysoko uplasował się w kategorii sieci szpitali pierwszego poziomu w Polsce, w której zajął 2. miejsce, zaś w kategorii wojewódzkiej, wśród szpitali w województwie mazowieckim zajął 1. miejsce.

W XVI Ogólnopolskim Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital 2019 udział wzięły 202 szpitale, których baza łóżkowa stanowi 73 759 sztuk, czyli 40 proc. wszystkich 185,3 tys. łóżek w Polsce, i w których odbywa się 59 proc. wszystkich hospitalizacji.

Podobnie jak w latach poprzednich, CMJ podzieliło ocenę szpitali na trzy grupy: zarządzanie, opieka medyczna i jakość. W kategorii zarządzanie oceniano zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Na ocenę opieki medycznej składało się pięć kategorii: blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje. Jakość w czterech kategoriach: jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.

Punktacja i wynikająca z niej ocena ogólna, była bardzo kompleksowa i ranking tak naprawdę ocenia całość realizacji świadczeń medycznych. Zarządzanie szpitalem, choć coraz trudniejsze, ma ogromne znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku zwiększyła się liczba szpitali, które są na tzw. minusie

Gala, na której ogłoszono zwycięzców plebiscytu odbyła się 16 grudnia w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W uroczystości wziął udział prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Adam Niedzielski a także dyrektor Jerzy Wielgolewski który odebrał nagrody dla makowskiego szpitala.

Źródło UM Maków Maz.
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu

No proszę , jednak można dobrze prowadzić szpital, gratulacje

Ja znajoma
Ja znajoma
4 lat temu
Reply to  mieszkanka

A ja znam ten szpital z innej strony nie jest tak pięknie jak piszą wszyscy wysoko w rankingach a rzeczywistość inna

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Nie rozumiem tej oceny. Mój ojciec leżał tam 2 tygodnie w wieku 88 lat. Był to koszmar. Tam nie było żadnej opieki. Jak nie było nikogo z rodziny to nawet wody mu nie podali. Personel bezduszny , niedostępny i wiecznie niezadowolony. Tata już nie żyje a czasem myślę jak źle traktują starych ludzi. Masakra.