Szkolenie formacji obrony cywilnej powiatu przasnyskiego.

12 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu przeprowadzono szkolenie dla członków Powiatowego Ośrodka Analizy Danych i Alarmowania (POADA). Szkolenie przeprowadzono zgodnie z planem działania w zakresie Obrony Cywilnej Powiatu Przasnyskiego na 2019 rok.

W szkoleniu uczestniczyli pracownicy urzędów miast i gmin odpowiedzialni na swoim terenie za realizacje zadań z zakresu obrony cywilnej. Na spotkaniu obecni byli również komendanci Drużyn Wykrywania i Alarmowania (DWA) z jednostek samorządowych powiatu.

Podczas spotkania poruszono kilka kluczowych zagadnień:
• Krajowy System Wykrywania i Alarmowania oraz organizacja powiatowego Systemu Wykrywania i Alarmowania;
• Broń Masowego Rażenia (BMR);
• System Ostrzegania i Alarmowania Ludności o zagrożeniach z powietrza – sygnały i komunikaty ostrzegania i alarmowania;
• POADA, DWA, PAL – zadania, organizacja, wyposażenie, realizacja zadań;
• prognozowanie skażeń, zgodnie z metodyką ATP-45D.

Powiatowy Ośrodek Analizy Danych i Alarmowania jest powołany przez Starostę Przasnyskiego – Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Przasnyskiego. To formacja obrony cywilnej systemu wykrywania i alarmowania (SWA). Celem tej formacji jest wykonywanie zadań związanych z monitorowaniem, wykrywaniem i identyfikacją zagrożeń, przekazywaniem informacji o ich zaistnieniu oraz ostrzeganiem i alarmowaniem ludności w okresie zagrożenia bezpieczeństwa państwa, kryzysu lub wojny.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments