Sukces żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego na mistrzostwach 16. Dywizji Zmechanizowanej

W dniach 24 – 26 maja, na terenie bazy szkoleniowej 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odbyła się dwudniowa rywalizacja w ramach tegorocznych Mistrzostw 16. Dywizji Zmechanizowanej (DG RSZ 3) w pokonywaniu toru Ośrodka Sprawności Fizycznej.

 

Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn. „Jak co roku, również i tym razem drużyna ze składu 2. Ośrodka Radioelektronicznego oraz 8. batalionu Walki Radioelektronicznej nie pozostawiła żadnych szans swoim rywalom zdobywając I miejsce zespołowo już po pierwszym dniu zawodów. W drugim dniu zmagań przypieczętowała swój sukces uzyskując również I miejsce drużynowo. Osobiście będąc jeszcze podchorążym w szkole oficerskiej brałem udział w tego typu zawodach i wiem, ile potrzeba energii, ile czasu i treningów poświęcić na przygotowania aby osiągnąć taki sukces. Tor przeszkód jest miejscem pokonywania własnych słabości i strachu, wymaga wytrzymałości i szybkości, a równocześnie perfekcyjnej umiejętności rozłożenia sił, dlatego tym bardziej cieszy mnie uzyskany przez moich żołnierzy wynik, bo pokazuje to obraz świetnej formy, jaką prezentują i utrzymują w codziennej służbie” – podsumował zawody Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusław Postek.

 

Najlepszym zawodnikiem został kpr. Maciej Skibski, który jest aktualnym Mistrzem Wojska Polskiego w tej dyscyplinie, na co dzień pełniący służbę w 8. batalionie Walki Radioelektronicznej w Grudziądzu. Doskonały wynik uzyskał również żołnierz 2. Ośrodka Radioelektronicznego – kpr. Paweł Ptak, zajmując III miejsce w klasyfikacji ogólnej.

 

Wyniki klasyfikacji końcowej:

  1. miejsce – 2. Ośrodek Radioelektroniczny (Przasnysz)
  2. miejsce – 5 Pułk Chemiczny (Tarnowskie Góry)
  3. miejsce – 15 Pułk Przeciwlotniczy (Gołdap)

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
26 dni temu

Gratulujemy

Zdichu
Zdichu
25 dni temu

Plutonowy Paweł Ptak , proszę nie degradować żołnierza