Straciła kilka tysięcy złotych. Chciała tylko sprzedać samochodowe koła

Została oszukana podczas sprzedaży kompletu kół samochodowych. Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas zakupów i sprzedaży w sieci.

 

Kobieta wystawiła na portalu społecznościowym komplet kół samochodowych. Napisała do niej zainteresowana ofertą kobieta, która poprosiła o przesyłkę za pobraniem.

– Do sprzedającej miał przyjechać kurier i odebrać koła. Wtedy też miała otrzymać pieniądze. Kobieta dostała link do strony łudząco przypominającej stronę internetową znanej firmy kurierskiej. Sprzedająca nic nie podejrzewając, kliknęła w przesłany link. To wystarczyło oszustom, aby z konta kobiety wypłacić pieniądze. Mieszkanka powiatu ciechanowskiego traciła w ten sposób kilka tysięcy złotych – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policja przypomina o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas internetowej sprzedaży i zakupów.

– Dlatego po raz kolejny przypominamy – niezależnie od tego, czy chcemy coś sprzedać, czy kupić w Internecie, zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i nie działajmy pod presją czasu. Nie korzystajmy z podesłanych nam od nieznajomych linków. Skorzystanie z takiego linku może doprowadzić do instalacji na naszym urządzeniu oprogramowania przechwytującego poufne dane. Nigdy też nie podawajmy obcym osobom danych naszych kart płatniczych czy danych do bankowości elektronicznej – dodaje policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments