Starosta Zenon Szczepankowski spotkał się z przedstawicielami amerykańskiej firmy Lockheed Martin i Politechniki Warszawskiej

W dn. 28 sierpnia 2015 r. starosta przasnyski Zenon Szczepankowski spotkał się w Warszawie z przedstawicielami amerykańskiej firmy Lockheed Martin oraz Politechniki Warszawskiej.

W trakcie spotkania omówione zostały efekty dotychczasowej współpracy oraz plany na przyszłość. Prof. dr hab. Janusz Narkiewicz przedstawił wyniki dotychczasowych wspólnych badań i wdrożeń prowadzonych na terenie lotniska w Sierakowie. Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. Rajmund Bacewicz przedstawił możliwości współpracy w latach przyszłych z wykorzystaniem unijnego projektu badawczo-rozwojowego złożonego wspólnie przez Powiat Przasnyski, Politechnikę Warszawską, PWSZ w Ciechanowie i Wyższą Szkołę Języków Obcych w Przasnyszu. Przedstawiciel Zarządu Lockheed Martin dobrze ocenili dotychczasową prawie dwuletnią współpracę i zadeklarowali pracę nad drugim etapem wspólnych projektów. Istotna ich część byłaby realizowana  na strefie gospodarczej w Sierakowie.

Obejrzyjcie film o projekcie:

https://vimeo.com/lmaeronautics/review/136772958/cbc50b520d

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments