Sprawozdanie burmistrza Przasnysza za grudzień 2019r.

Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski podsumował swoją pracę w miesiącu grudniu 2019r.

1.Objęliśmy honorowym patronatem:
– Orszak Trzech Króli, który odbył się w dniu 6 stycznia 2020 r. w Przasnyszu.
– Spotkania Klubu Literackiego „Przaśnik”, które odbędą się na przestrzeni roku szkolnego 2019/2020.
– Zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Polskiego Związku Niewiadomych w Przasnyszu.

2. Uczestniczyłem w spotkaniu podsumowującym projekt edukacyjny Szkoła Dialogu.

3. 5 grudnia 2019 r. odbył się po warsztatowy spektakl integracyjny „Galopem po Świtezi” oparty na adaptacji tekstów Paulo Coelho oraz ballady Adama Mickiewicza „ Świteź ”.

4. Wcieliłem się w rolę Świętego Mikołaja, natomiast w rolę Śnieżynki wcieliła się Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Magdalena Król.

5. W Urzędzie Miasta odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Przasnysz VIII kadencji na lata 2019 -2020. W czasie sesji wybrano prezydium nowej Rady. Po przeprowadzeniu tajnych głosowań, młodzi radni zdecydowali, że na czele rady stanie Aleksandra Ćwiek – Przewodnicząca. Katarzynie Kuligowskiej oraz Oliwii Osińskiej powierzono funkcję Wiceprzewodniczących, Sekretarzem został Kacper Gołyński. Pozostali członkowie: Oliwier Olsztyn, Oliwia Goździewska, Magda Morawska, Jerzy Tyniecki, Maria Kacner, Patrycja Goliasz, Lidia Niestępska, Piotr Jeznach, Julia Czaplicka, Monika Bloch, Izabela Bochenek.W sesji uczestniczyli również goście: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jeronim oraz Sekretarz Miasta Jarosław Szmulski.

6. 12 grudnia 2019 r. Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odwiedziłem wraz z Krzysztofem Bieńkowskim. Przedszkolaki w ramach programu „Poznajemy miasto” zadawały pytania dotyczące m.in. sprawowanej funkcji, życia prywatnego, ulubionych potraw, zainteresowań oraz form spędzania czasu wolnego.

7. Na Rynku Miejskim pojawiła się nowa iluminacja świąteczna – 10-metrowy podświetlany napis „Przasnysz”.

8. 17 grudnia 2019 r. z okazji 77. rocznicy egzekucji przywódców przasnyskiego obwodu ZWZ-AK w siedzibie muzeum w Przasnyszu odbyło się spotkanie z okazji 77. rocznicy egzekucji przywódców przasnyskiego obwodu ZWZ-AK.

9. Na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przasnysz jak co miesiąc dostępny był Punkt konsultacyjny ds. przyłączy gazowych.

10. Na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbył się Przasnyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Tego samego dnia miało miejsce również spotkanie wigilijne z Mieszkańcami Miasta.

11. Na przasnyskim rynku odbył się bieg pod nazwą „Świąteczna Sztafeta Mikołaja”.

12. 20 grudnia 2019 r. odbyło się posiedzenie Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.Tematem posiedzenia były projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego pn. WALISZEWO i CENTRUM.

13. Na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury wziąłem udział w „Koncercie Kolęd” z przasnyskiego MDK.

14. 29 grudnia 2019r. odbyła się premiera piosenki o Przasnyszu pt. Hej Mamo! Tato!. W rolę piosenkarzy wcieliły się dzieci i młodzież z miasta oraz powiatu.

15. 31 grudnia 2019 r. poprowadziłem udane powitanie Nowego Roku na Rynku Miejskim w Przasnyszu. W noworoczny nastrój swoją muzyką wprowadzili nas DJ Despassato oraz zespół Martess oraz Active. Organizatorami wydarzenia byli Miejski Dom Kultury oraz Miasto Przasnysz.

16. Uczestniczyłem w 27 spotkaniach wigilijnych organizowanych przez instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe.

17. W okresie sprawozdania trwały roboty budowlane związane z budową boiska wielofunkcyjnego przy ul. Wojskowej w Przasnyszu.

18. Wraz z przedstawicielem firmy „Kryształowy Świat” podpisaliśmy umowę na budowę tężni solankowej w Przasnyszu. Wykonawca wyłoniony w trzecim przetargu nieograniczonym zaprojektuje i wybuduje tężnię solankową w Parku Miejskim. Przewidywany termin tej bardzo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji to koniec maja. Całkowita wartość umowy wynosi 200 000 zł brutto.

19. Trwają roboty budowlane związane z budową oświetlenia ulicznego w Przasnyszu w ulicach Kossaka, Matejki, Chełmońskiego.

20. Zakończyliśmy roboty budowlane związane z przebudową ulic M. Curie – Skłodowskiej i Klonowej.

21. Miasto Przasnysz zakwalifikowało się do II etapu naboru w Programie Rozwój Lokalny finansowanego w ramach III edycji Funduszy norweskich i EOG na lata 2014-2021.

22. W ramach projektu czytelniczego pt. „Magiczna moc bajek” przybliżyłem dzieciom losy bohaterów książeczek dla najmłodszych.

23. Miasto Przasnysz (pod koniec listopada) zakupiło i posadziło 25 drzew na terenie parków przy: ul. Wojskowej i ul. 3 Maja.

24. Udzieliłem dziesiątego ślubu cywilnego w swojej „burmistrzowskiej” karierze.

25. Sekcja Morsy Przasnysz działająca przy Klubie Sportowym Przaśnik Przasnysz regularnie morsuje w każdą niedzielę w stawie znajdującym się w Zajeździe Sebory.

26. W najbliższa niedziele w Przasnyszu będzie miał miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez Miasto Przasnysz i Hufiec ZHP Przasnysz. W wydarzenie jest zaangażowanych 60 wolontariuszy z Przasnysza i gmin sąsiednich ( w tym ja).

27. Na bieżąco monitorujemy możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych.

28. Cały czas odwiedzam mieszkańców Przasnysza w ich domach i mieszkaniach. Obecnie zapukałem już do drzwi około 40% z Was. W styczniu wybieram się na os.Wojskowe i zaczynam os.Orlika.

29. Odbyłem dziesiątki spotkań z naszymi mieszkańcami w różnych sprawach indywidualnych.

30. Cyklicznie spotykam się w swoim gabinecie z Mieszkańcami, którzy wyróżniają się swoją aktywnością w całym regionie.

31. Wspólnie z wójtem Jednorożca wsparliśmy Piłkarski Turniej Charytatywny dla Daniela.

32. Wziąłem udział w Koncercie Kolęd przygotowanym przez MDK Przasnysz.

33. Odbyłem spotkanie z posłem RP – Arkadiuszem Iwaniakiem. Przekazałem mu sugestie dotyczące ważnych spraw na samorządów.

34. Prowadziłem rozmowy dotyczące ewentualnego powrotu eventu „Miss Mazowsza” do Przasnysza.

35. Z Rafałem Kruszewskim zorganizowaliśmy zawody e-sportowe „Mistrzostwa Przasnysza w CS:GO”. Obecnie trwają prace nad styczniowym turniejem w FIFA 2020.

36. Rozpoczęliśmy przygotowania dotyczącego ewentualnej (jeśli pozyskamy sponsorów) Strefy Kibica na Rynku Miejskim w Przasnyszu podczas Euro 2020.

Łukasz Chrostowski


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hwl
hwl
4 lat temu

„Wcieliłem się w rolę bałwana…”

Marek
Marek
4 lat temu

„Wcieliłem się w rolę Świętego Mikołaja, natomiast w rolę Śnieżynki wcieliła się Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Magdalena Król”

Przepraszam, ale nie wytrzymałem ze śmiechu.

dar
dar
4 lat temu

jak co miesiąc lanie wody – spotkania, imprezy, patronaty – żadnych inwestycji. W tym miesiącu było na tyle mizernie, że trzeba było dodać Orszak Trzech Króli ze stycznia i sadzenie drzew z listopada.

Daro
Daro
4 lat temu

Wam dogodzić naprawdę jest ciężko, chłopak się stara jak może

Babcia
Babcia
4 lat temu
Reply to  Daro

Celebryta jednym SŁOWEM
Zajmuje się wszystkim i nic po za tym konkretnym

Marta
Marta
4 lat temu

Dajcie ludzie spokój ! Najłatwiej oceniać ludzi .
Każdemu z nas nie było by łatwo rządzić , nie urodził się jeszcze taki , żeby wszystkim dogodził!
Wydawać pieniądze na lewo i prawo to nie sztuka.
Uważam , że naprawdę się stara .