Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy potrzebuje „lajków”. Placówka walczy w konkursie o doposażenie sali do zajęć z integracji sensorycznej

Konkurs został ogłoszony przez firmę EMPIS, która z okazji 15-lecia zdecydowała się zasponsorować Zestawy do Integracji Sensorycznej, których łączna wartość to około 47 000 zł.

 

Swoje zgłoszenie do konkursu wysłał również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. By sprzęt trafił do przasnyskiej placówki potrzebne są tzw. pozytywne reakcje pod postem na Facebooku (lajki lub serduszka). Każda osoba, która ma konto na Facebooku może pomóc ośrodkowi.

Zajęcia z terapii integracji sensorycznej odbywają się w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Przasnyszu od kilku lat.

–  Integracja sensoryczna to proces, w czasie którego mózg odbiera informacje z receptorów wszystkich zmysłów (dotyk, układ przedsionkowy odbierający ruch, czucie ciała, węch, wzrok, słuch, smak), następnie rozpoznaje je, segreguje i interpretuje tak, aby mogły być użyte w celowym działaniu. Poszczególne zmysły są od siebie bardzo zależne, dlatego jeżeli praca jednego z nich zostaje zaburzona, wpływa to na pozostałe. Zaburzony proces przetwarzania sensorycznego u dzieci objawia się  często problemami z nauką, zaburzeniami mowy, brakuje im zaradności, wykazują niechęć do zajęć ruchowych, są niespokojne i chaotyczne – informuje SOSW.

 

Metoda terapii SI wspiera w przasnyskim ośrodku rozwój dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, dzieci z Zespołem Downa, dzieci z autyzmem, dzieci z zespołem Aspergera, dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, z afazją, dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

–  Udział w konkursie i możliwość doposażenia sali w sprzęt do terapii pozwoli nam trafić z pomocą do jeszcze większej grupy dzieci, szczególnie młodszych. A to dla nich bardzo ważne. Liczymy na państwa wsparcie i dziękujemy – pisze kadra ośrodka.

 

 

Lajkować można pod postem:

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
1 miesiąc temu

Prosimy o lajki na ten moment brakuje nam około 800 do wygranej.
Link do postu.
facebook.com/1436614729888607/posts/3091766814373382/

Marek Przyrowski
Marek Przyrowski
1 miesiąc temu

Zestaw do integracji Sensorycznej, który w tej edycji konkursu jest nagrodą mogą Państwo zobaczyć w sklepie: empis.pl/strona-glowna/10205-zestaw-nr-v-do-terapii-integracji-sensorycznej.html