Sołectwo Jastrzębiec nagrodzone przez samorząd województwa.

W tym roku z pomocy w ramach programu Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020 skorzystały 1162 sołectwa z 264 mazowieckich gmin. W sumie z budżetu województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczono prawie 11,5 mln zł. Łączna wartość zadań, wyniosła ponad 28 mln zł. Za te pieniądze stworzono wiele potrzebnych inwestycji, których pomysłodawcami byli mieszkańcy sołectw, rady sołeckie i sołtysi.

 

Teraz samorząd województwa postanowił docenić najciekawsze inicjatywy zrealizowane przez mazowieckie gminy. Nagrody o łącznej wartości 55 tys. zł zostały przyznane w sześciu kategoriach: Bezpieczne i Przyjazne sołectwo, MIAS rekreacyjnie, Odnowione Mazowsze, MIAS folklorystycznie, Doposażone Sołectwo, MIAS Innowacyjnie. W tej ostatniej kategorii zwyciężyło sołectwo z gminy Czernice Borowe.

– Miło nam poinformować, że w konkursie „Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020” I miejsce w kategorii MIAS Innowacyjnie (projekty o oryginalnym i nietypowym podejściu) zdobyło sołectwo Jastrzębiec. Nagroda dotyczy przedsięwzięcia pn. „Instalacja paneli fotowoltaicznych na budynku świetlicy wiejskiej w Jastrzębcu” – informuje Urząd Gminy w Czernicach Borowych.

Nagrodzone sołectwo otrzymało 4 tys. złotych.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments