Ruszyła zbiórka dla Blanki Zalewskiej. Wiemy co słychać u Szymonka z Krasnego i Antosia

Wolontariusze z powiatu przasnyskiego i okolic po zakończonych sukcesem zbiórkach rozpoczynają kolejną. Tym razem zebrane z licytacji i innych akcji pieniążki zasilą konto Blanki Zalewskiej.

 

– Chcemy wam przedstawić kolejną osóbkę, która potrzebuje naszego wsparcia. Tym razem jest to bohaterka, Blanka, 8-letnia mieszkanka Makowa Maz., która zmaga się z wieloma chorobami od około 2. roku życia. Przeszła już kilka operacji, a na ten moment potrzebuje środków na hormon wzrostu, który w jej przypadku nie jest refundowany. Kosztów ciągle przybywa i choć do tej pory rodzina świetnie sobie radziła, teraz zwraca się do nas z prośbą o pomoc – informuje jedna z administratorek zbiórki, Monika Modzelan.

 

– Za chwilę ruszą licytacje, prosimy was o bycie aktywnymi członkami tej grupy. Wspólnie wiemy, że damy rade, bo jesteście nieocenieni i wierzymy w Was i Wasze wsparcie – dodała.

 

Co słychać u Szymonka i Antosia?

Rozpoczęcie zbiórki stało się też okazją dla wolontariuszy, by poinformować darczyńców o tym, jaka jest sytuacja dzieci, na które zbiórki już się zakończyły.

– Jeśli chodzi o Szymonka Kozickiego chemioterapia przyniosła oczekiwane efekty, guz zmniejszył się na tyle, że lekarze gotowi są operować Szymonka. W ostatnim czasie nie pozwoliły na to jego wyniki. Wczoraj Szymonek z tatą pojechali do szpitala. Wyniki się poprawiły i operacja planowana jest na ten tydzień. Lekarze uprzedzili jednak, że będzie bardzo trudna i nie wiadomo na ten moment czy na jednej się zakończy – informuje Monika Modzelan.

 

– Jeśli chodzi o Antosia to w związku z okresem świątecznym, kontakt z kliniką w Szwajcarii jest utrudniony. Rodzice Antosia na ten moment nie znają jeszcze terminu wyjazdu ani operacji. Pozostaje więc nam cierpliwie czekać i również modlić się, aby saturacja nie spadała i to niezwykłe serduszko spokojnie biło – dodaje.

 

Osoby, które chciałby pomóc Blance mogą zrobić to za pośrednictwem strony:

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments