Reprezentacja Przasnysza opanowała Wyszków!

Jubileuszowy 25. Rajd Rally Wyszków pod Patronatem Burmistrza Wyszkowa, odbył się w dniach 1-2 października 2022 roku. Reprezentacje z Przasnysza zgarnęły aż 18 pucharów!

 

Aż 18 pucharów (z 43) trafiło do zawodników z Przasnysza na jubileuszowym 25. Rally Wyszków. Kultowa impreza tradycyjnie odbywała się w cyklu dwudniowym. Wystartować w niej można było: 1 października – na około 60-kilometrowej trasie wytyczonej na terenie Wyszkowa, Leszczydół – Nowiny, Rząśnika, Mostówki i okolic oraz 2 października – w centralnym punkcie Wyszkowa, na wyłączonej z ruchu ul. Gen. J. Sowińskiego.

Świetny wynik osiągnął duet Gnojewski – Sveda Race Team, czyli przasnyszanie Bartosz Gnojewski i Arkadiusz Szweda, Rally Wyszków ukończyli na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej i 2. miejscu w klasie 4.

– Jesteśmy szczęśliwi jak diabli.  Ale co nas cieszy najbardziej, to wyniki całej reprezentacji Przasnysza, która zgarnęła większość pucharów w Wyszkowie – skomentowali.

 

Oczko wyżej uplasowali się pochodzący z Białegostoku, lecz związani z AMK Rzemieślnik, Piotr Pezewicz i Dawid Piwko w BMW e36 318i zajmując w rajdzie 2. miejsce.

– Na laury zasługuje nasz młody, 19-letni kierowca z Przasnysza Marcin Lidzki z ojcem Rafałem w fotelu pilota. Młody Kot w swojej hondzie Civic pokonał wielu wytrawnych, doświadczonych kierowców i ostatecznie zajął miejsce 9. w rajdzie. Niesamowity potencjał i wielkie serce do walki – informuje Bartosz Gnojewski i podaje wyniki zawodników z Przasnysza.

– Mariusz Kaczmarczyk i Andrzej Pomianowski jadący Fordem Focusem zajęli 8. miejsce w rajdzie. Mariusz z Andrzejem wygrali także Nocny Puchar Marpol, który był rozgrywany w formule startu równoległego dwóch załóg jednocześnie. Andrzej otrzymał także puchar Fair Play za swoją postawę wobec pozostałych kolegów. Marcin Lewicki i Bartek Lewicki w Renault Clio zajęli 12. miejsce w rajdzie.

– Jeśli ktokolwiek, kiedykolwiek podważy zasadność organizacji treningów i imprez rajdowych w naszym mieście, myślę że popełni znaczący błąd – komentuje.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments