Punktualnie o godzinie 15.00 Damian Pazikowski rozpoczął bicie rekordu w jeździe na rowerze przez 24 godziny. Trzymamy kciuki!

W sobotę, 12 sierpnia punktualnie o godzinie o godzinie 15.00, Damian Pazikowski, na przasnyskiej strefie gospodarczej w Sierakowie, przystąpił do bicia rekordu świata i rekordu Guinnessa w jeździe na rowerze przez 24 godziny non stop. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, a taką mamy nadzieję, swój morderczy wysiłek Damian zakończy w niedzielę po upłynięciu 24h.

 

Obecny, należący do Austriaka rekord, wynosi 1026 kilometrów. Pobicie go zmusza zatem Damiana Pazikowskiego do ciągłej jazdy z prędkością ok. 42,7km/h.

Z okazji wydarzenia, na przasnyskiej strefie gospodarczej, na stacji kontroli pojazdów ALFA, pojawiło się miasteczko zawodów. Tu na mieszkańców, którzy chcą popatrzeć i kibicować ultramaratończykowi czekają ciepłe i zimne napoje, przekąski oraz inne atrakcje. Na bieżąco można śledzić na ekranach jak przebiega próba.

 

„Mamy ogromną prośbę dla wszystkich osób, które podejmują aktywność fizyczną w strefie (rolkarze, biegacze, rowerzyści). Prosimy aby w dniach 12 i 13 sierpnia 2023 ograniczyli swój ruch na drogach w strefie przemysłowej. Prosimy o niezatrzymywanie się na drodze i sprawne jej pokonywanie. W to miejsce zapraszamy do miasteczka zawodów na coś smacznego do zjedzenia!” – przekazują organizatorzy.

My tymczasem trzymamy kciuki!

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Abracadabra
Abracadabra
1 miesiąc temu

Jak zwykle największy producent rowerów w Polsce mega zaangażowany w wydarzenie 😉 trochę wstyd panie i panowie z firny Kross.

Nicpon
Nicpon
1 miesiąc temu
Reply to  Abracadabra

wiesz ze twoj nik/pseudonim doslawnie oznacza przeklenstwo 'pocaluj trupa’? henryknicpon.pl/kultura/240-mocno-si-zastanow-zanim-wypowiesz-abrakadabra ” Abrakadabra Innym popularnym zaklęciem jest: Abrakadabra. Często jest nawet nadużywane, jako zabawny magiczny zwrot pozbawiony konkretnego znaczenia. Niektórzy językoznawcy dowodzą, że pochodzi z języka aramejskiego (Abəra kaDavəra) i nie ma żadnego sensu. Nic bardziej mylnego. Jego znaczenie jest jednym z najbardziej przerażających przekleństw. Osoba wypowiadająca „Abrakadabra” każe się komuś znaleźć w ramionach trupa (dosłownie: Idź w ramiona trupa), albo ucałować trupa (tłumaczenie inne: pocałuj trupa). Sam zwrot pochodzi z języka łacińskiego lub francuskiego, który ma swoje korzenie właśnie w tych językach..Embrasser –  uścisnąć, ucałować! Embrasse! –  uściśnij, ucałuj. Cadavre… Czytaj więcej »

Kropa
Kropa
1 miesiąc temu

Mam nadzieję, że chociaż na tą okoliczność wysprzątali drogę na strefie, żeby tego syfu na filmach i zdjęciach nie było widać

Lolo
Lolo
1 miesiąc temu

Ten syf sam się nie tworzy…
A dla uczestnika życzę siły i wyrwania.
Krótko mowiac:” Szatan nie kogut”…💪👏👍