Psia polana i zielona oaza – przetargi na projekty z powiatowego budżetu obywatelskiego unieważnione

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu ogłosiło przetarg na realizację dwóch projektów pierwszego powiatowego budżetu obywatelskiego. Mowa o budowie wybiegu dla psów – Psia Polana i miejsca rekreacyjnego Zielona Oaza. Złożone przez zainteresowanych wykonawców oferty okazały się zbyt wysokie. Wobec tego powiat musiał unieważnić postępowanie. Wkrótce zostaną ogłoszone kolejne przetargi.

 

– Niestety w obu przypadkach przekroczono kwotę. Oferty były dużo wyższe niż środki przeznaczone w budżecie obywatelskim na wykonanie tych inwestycji – poinformował w czasie sesji starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

Na budowę psiej polany do powiatu wpłynęły dwie oferty, zaś na Zieloną Oazę – trzy.

– Wartość ofert znacząco przekracza kwotę przeznaczoną na realizację projektu. Z uwagi na fakt, iż zamówienie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, a co za tym idzie, realizacja jest obwarowana ograniczeniami wynikającymi z postanowień umowy oraz uchwał Rady Powiatu, nie ma możliwości zwiększenia powyższej kwoty – informuje wicestarosta Waldemar Trochimiuk.

 

ren

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu

„Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”.

Józef Piłsudski.

Polak
Polak
2 miesięcy temu

Dodam tylko że te słowa Józef Piłsudski skierował do członków Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej za zbytnią LEWICOWOŚĆ Dzisiaj skierował by te słowa do PO SLD Razem Nowoczesna UED UP

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
odpowiada  Polak

Jeśli chodzi o kwestie gospodarcze, to nie ma w Polsce bardziej lewicowej partii niż PiS.

Nie bardzo więc wiem, o co Ci chodzi.

Polak
Polak
2 miesięcy temu

Dodać trzeba że te słowa Józef Piłsudski skierował do członków Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej za zbytnią LEWICOWOŚĆ Dzisiaj skierował by te słowa do PO SLD Razem Nowoczesna UED UP

Patryk
Patryk
2 miesięcy temu

Psia polana, głupota nie boli. Mądre wydawanie miejskich pieniędzy.

Adriano
Adriano
2 miesięcy temu
odpowiada  Patryk

Przecież to z budżetu obywatelskiego… także tych mądrych głów musiało być więcej jeśli to ten projekt wygrał.

and&end
and&end
2 miesięcy temu
odpowiada  Adriano

Wygrał i w sumie dobrze. Tak samo jak w Ciechanowie powstaje psia polana, powstaje również w Ostrołęce jak i wielu innych miastach. Pozytywny trend wyprowadzania psa w odpowiednio przygotowane miejsce, może wreszcie przestaną być zasrane chodniki i trawniki w tym mieście.