Przestróg nigdy dość!

Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W czasie ich trwania nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też 7 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach odbyły się dwa spotkania profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas 0–II oraz III–V z udziałem funkcjonariusza policji, dzielnicowego Dariusza Piotrowskiego.

W trakcie spotkania policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w czasie ferii. Omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko jezdni. Uczniowie otrzymali wskazówki, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się podczas kuligu. Natomiast dzieci, które pozostaną w domach, zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

Pan policjant przypomniał też o konieczności noszenia odblasków. Starszym uczniom dodatkowo przybliżył zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. Na zakończenie spotkania życzył wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments