Przasnysz. Polsko-ukraińska kuchnia na Rynku Miejskim

Po sukcesie Wielkiego Gotowania, które miało miejsce w lipcu na Rynku Miejskim w Przasnyszu, wydarzenie postanowiono powtórzyć. Tym razem w wydaniu polsko – ukraińskim.

 

14 września na Rynku Miejskim w Przasnyszu swoją kuchnię rozstawiły seniorki związane z Radą Seniorów z Przasnysza i mieszkające w mieście Ukrainki.

Od samego rana pod rozstawionymi namiotami seniorki gotowały leczo, przygotowały też pastę jajeczną, którą podawały na wypiekanym w Piekarni Klementynka chlebie przaśnika. Ukrainki z kolei serwowały tradycyjny kompot z suszonych jabłek i moreli, a także placuszki z ziemniakami i naleśniki wytrawne. Zapach potraw przyciągał kolejnych przechodniów, którzy z ciekawością zaglądali do namiotu. Po przygotowaniu dań organizatorki wydarzenia zaprosiły mieszkańców do częstowania się. Chętnych nie brakowało.

– Pomysł na pierwsze gotowanie powstał dość spontanicznie. Pomyślałyśmy, że fajnie byłoby przygotować coś dla mieszkańców. Inicjatywa się udała, więc teraz gotujemy po raz kolejny, tym razem wraz z mieszkającymi w mieście obywatelkami Ukrainy – mówi nam pani Teresa Więcek, jedna z organizatorek.

Działanie „Poznajmy się! Polsko-ukraińska kuchnia” zostało sfinansowane z grantu Fundacji Batorego.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
10 dni temu

mniam .mniam:)))

Ela
Ela
10 dni temu
Reply to  Erodisco

Brawo 👏, tak trzymajcie.

Anka
Anka
9 dni temu

Motłoch z miasta znów ma wyżerkę za darmo

Korsarz
Korsarz
9 dni temu
Reply to  Anka

A motłoch ze wsi gdzie się stołuje? U KGW?

Anka
Anka
9 dni temu
Reply to  Korsarz

Na wsi mają więcej honoru i nie pchają się na krzywy ryj

Joanna
Joanna
8 dni temu

Brawo Panie 👏