Przasnyski Sanepid potwierdził dwa zgony związane z COVID -19. Ponad 300 osób w kwarantannie.

Jak dowiedzieliśmy się w przasnyskim Sanepidzie, w dzisiejszym meldunku zostaną ujęte dwa zgony związane z COVID-19, do których doszło w SPZZOZ im dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu. Rośnie liczba osób poddanych kwarantannie, obecnie Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wytypował 301 takich osób, ale niewykluczone, że liczba ta wzrośnie.

 

– W druku zgonu ZLK podaje się trzy przyczyny śmierci – pierwotną, wtórną i ostateczną. Takie druki otrzymaliśmy ze szpitala w Przasnyszu w dniu wczorajszym już po opublikowaniu meldunku o godzinie 13.00. Wśród przyczyn dwóch zgonów lekarze wpisali COVID-19, co zgodnie z procedurami będzie zakwalifikowane przez służby sanitarne jako zgony w związku z COVID-19. Koronawirus w obu przypadkach został zakwalifikowany przez lekarzy jako wtórna przyczyna zgonów. Do śmierci doszło w niedzielę 20 września oraz w poniedziałek 21 września 2020 r. Obie zmarłe osoby to kobiety po 70. roku życia, z licznymi obciążeniami zdrowotnymi – poinformowała dyrektor PSSE w Przasnyszu Maria Śliwińska.

 

 

Jak udało nam się dowiedzieć, przybywa zarejestrowanych osób zakażonych oraz poddanych kwarantannie. Dziś kwarantanną zostanie objętych 301 osób, a do Sanepidu wciąż zgłaszają się mieszkańcy, którzy uważają, że mogli mieć kontakt z zakażonymi.

Obecnie na terenie powiatu przasnyskiego zarejestrowano 60 przypadków COVID -19. Cześć  osób zakażonych po dochodzeniu epidemiologicznym przeprowadzonym przez Sanepid jest kwalifikowana według miejsca zamieszkana. Takie osoby pod swoje skrzydła biorą Inspektoraty Sanitarne z innych powiatów, przez co przestają funkcjonować w statystykach przasnyskich. W tej chwili na terenie naszego powiatu odnotowano 29 ozdrowieńców.

 

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 22.09.2020 r.:

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 301/(190)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 24/(0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 14/(2)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 7/(0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 60/(0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2/(2)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 29/(0)

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mata
Mata
2 lat temu

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jedną rzecz?? Wczoraj liczba stwierdzonych przypadków łączenie to 61, dziś 60????

Rozsadna
Rozsadna
2 lat temu
Reply to  Mata

Gdzie Ci wszyscy hipokryci .ktorzy kilka miesięcy temu omal nie zlinczowali rodziny spod krzynowłogi małej A teraz milczą. Wcale bym się nie zdziwiła gdyby były wśród teraz zarażonych osoby która przedtem na nich pluli

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  Mata

„Cześć osób zakażonych po dochodzeniu epidemiologicznym przeprowadzonym przez Sanepid jest kwalifikowana według miejsca zamieszkana. Takie osoby pod swoje skrzydła biorą Inspektoraty Sanitarne z innych powiatów, przez co przestają funkcjonować w statystykach przasnyskich.”

Cezary
Cezary
2 lat temu

I to właśnie jest klucz do zmarłych na covid:

„Obie zmarłe osoby to kobiety po 70. roku życia, z licznymi obciążeniami zdrowotnymi”.

Starsi ludzie z obciążeniami zdrowotnymi!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Cezary

No ale może gdyby nie Covid te osobny dalej by żyły ileś tam lat?Dla mnie czy dla Ciebie to tylko statystyka. Ale dla bliskich tej osoby to wielka tragedia.

Yutaro
Yutaro
2 lat temu

Marku, zgodnie z zasadami wpisywania przyczyn zgonu „Za przyczynę zgonu wtórną należy uważać chorobę, która rozwinęła się jako skutek choroby, urazu lub zatrucia, będącego przyczyną zgonu wyjściową (pierwotną). Za przyczynę zgonu wyjściową (pierwotną) należy uważać: chorobę będącą początkiem procesu chorobowego, który doprowadził do zgonu, albo uraz lub zatrucie, w wyniku którego nastąpił zgon.
A więc Covid obecny u tych osób nie był przyczyną śmierci, a jego brak nie dałby „iluś tam lat” dłuższego życia.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Yutaro

Dziękuję za wyjaśnienie.

ate
ate
2 lat temu

To nie czas na oganizowanie tak dużej ilości imprez, popatrzcie na zdjęcia z wręczenia sztandaru.W Kościele bez maseczek,zresztą w kościołach tak jest ogólnie przyjęte przez wiernych.Wszystko do czasu i ten czas nadszedł.Przykre (:

Kasia
Kasia
2 lat temu

Znawcy twierdzą, że maseczki trzeba nosić by nie zarażać innych. Więc pytam. Skąd te zakażenia u takiej ilości personelu skoro obowiązują maseczki( które ponoć chronią)

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  Kasia

Odpowiedzi udzielił Państwowy Inspektor Sanitarny: Bo nie chronią, ale mają na celu przypominać o pandemii. Innymi słowy: Masz nosić kaganiec, bać się i nie zadawać pytań.

Jan
Jan
2 lat temu

Ludzie nie oglądajcie tv posłuchajcie różnych profesorów i naukowców na YouTube póki tam jeszcze trochę prawdy dociera

Lola
Lola
2 lat temu

To są wierutne kłamstwa by zastraszać opinię publiczną. Żadna śmierć nie była z przyczyny Covid 19

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  Lola

To uwaga do rządu PiS, który opracował taki sposób kwalifikowania zgonów. Wygląda na to, że jeśli masz dodatni wynik testu, spadniesz ze schodów i rozbijesz sobie śmiertelnie głowę, to uwzględnią cię w statystykach zgonów w związku z COVID.

adam
adam
2 lat temu
Reply to  Mati

gdzie się schował Pan Starosta ??????
zawsze go wszędzie pełno a teraz cisza ????????

Last edited 2 lat temu by adam
Romek
Romek
2 lat temu
Reply to  adam

Przestraszony, na kwarantannie, w domku. Zdał sobie sprawę (może), że i jego korona dotknąć może, wszak imprezował z chorym wice.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Mati

Ale jeśli masz zapalenie płuc i ktoś Ci przyniesie Covida, to na co umarłeś? Na zapalenie płuc ???

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Lola

Przyczyna wtórna-covid, a jaka pierwotna. Za covid słusznie piszecie- większa kasa od NFZ. A jaka jest wiarygodność owych testów? 50%? Czyli za każdym razem można uzyskiwać zarówno wynik fałszywie dodatni lub ujemny. A czy 'chorzy ’ to mają jakiekolwoek objawy czy tylko + test?

Niezłomny
Niezłomny
2 lat temu

Patrząc na całokształt znamy poprzedni epizod w szpitalu z covidem miał miejsce dwa dni, obecnie w jednej dobie 60 zakażeniach , 300 osób w kwarantannie, sprawa rozwojowa , strefa czerwona lub żółta. Następują ciężki czasy dla miasta Przasnyskiego. Powiat Bieszczadzki ostatni od końca pod względem liczebności pacjentów 40 tys., a Przasnyski z tak pięknym szpitalem oraz dobrym wyposażeniem ,wygląda to na początek niekończącego się końca.

TW Lolek
TW Lolek
2 lat temu

Te dwie osoby najpierw zmarły na choroby na które chorowały a drugi raz na covid? Tu chyba chodzi o kasę.

Jolka
Jolka
2 lat temu
Reply to  TW Lolek

Te Dwie Osoby zmarły, należy się Im szacunek i Ich Rodzinom. Na pewno były inne choroby, ale wpisanie Covida utrudnia godny pochówek. Tylko współczuć Rodzinom, które to muszą przejść. No, ale my nie mamy z tym styczności, to dobrze spekulować 😑

Stefan
Stefan
2 lat temu
Reply to  Jolka

Czytam te komentarze i czytam i czekam aż się w końcu opamietacie Po pierwsze zacznijcie od siebie jaki zachowujecie dystans społeczny w sklepie na ulicy czy rezygnujecie z imprezy u sąsiadów czy nasiadowki u rodziny Po drugie nie wpisuje się covidow dla zmarłych dla kasy, są procedury nie pobiera się wymazów po śmierci… W określonych przypadkach w celu rozwiązania wątpliwości wykonywa jest sekcja zwłok. Zmarli mówimy o tych osobach byli wymazywani za życia przesiewowo jak inni pacjenci – wynik dodatni nie może być od tak sobie pominięty ani zatajony. Grażynko i Januszku zanim napiszesz coś znów zastanów się nad sobą… Czytaj więcej »

TW Lolek
TW Lolek
2 lat temu
Reply to  Stefan

Zakładając, iż choruję na nowotwór i zostanę zainfekowany dwa dni przed śmiercią covid – 19 to przyczyną śmierci będzie nowotwór czy covid. Należy być rzetelnym w takich sytuacjach, a nie zacietrzewiać się.
Odnośnie Grażyny i Janusza to znam wiele osób bardzo wartośćowych o tym imieniu, które pracują i płacą podatki, aby ci co im się wydaje, że wiedzą wszystko najlepiej mieli pensję co miesiąc – Stefanie.

Kasa stefczyka
Kasa stefczyka
2 lat temu
Reply to  Stefan

Co ty wogule gadasz jaki covid czy ty spotkałeś się z tym wirusem Toć to chłopie taka pójda że jasny ch.. strzela ale nwm ile ty masz lat ale ci starzy ludzie to naprawdę uwierzyli że to wirus ale wogule co ty masz do młodych ludzi że po imprezach szaleją niech sobie szaleją a ty to mniej gdzieś i zajmij się swoim życiem a nie wtrącasz się w ich życie młodzi niech szaleją a nie kurde zazdrościsz im że po imprezach szaleją to i ty wyjdź na drogę i zacznij szaleć 😂😂😂

TW Lolek
TW Lolek
2 lat temu
Reply to  Jolka

Szacunek dla osób zmarłych i ich rodzin to rzecz niepodważalna, tu chodzi o hipokryzję urzędników.