Prawdziwe święto gminy Przasnysz

Pogoda łaskawie obeszła się z organizatorami i uczestnikami „Święta Gminy” – pikniku rodzinnego zorganizowanego w sobotę, 9 września, na boisku szkolnym w Lesznie. Choć jeszcze dwa dni wcześniej mocno padało, podczas samej imprezy można było cieszyć się z nieskazitelnej pogody.  

Tego dnia w Lesznie odbyły się zawody pożarnicze dla jednostek OSP (o czym piszemy w innej informacji). Ponieważ jednak nie samą rywalizacją strażaków mieszkańcy żyją, przy tej okazji postanowiono zorganizować piknik integracyjny.

Głównym organizatorem tej zabawy była wójt Grażyna Wróblewska działająca w porozumieniu ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz i we współpracy z tutejszą szkołą podstawową.

W trakcie całego festynu pod namiotami wystawowymi prezentowali się mieszkańcy wielu pobliskich sołectw – z Bartnik, Bogatego, Dobrzankowa, Gostkowa, Leszna, Mchowa, Obrębu, Starej Krępy i Wielodroża. Specjalnie dla grup wystawców zorganizowano plebiscyt publiczności na najlepszą potrawę przygotowaną przez sołectwa. Po sprawdzeniu wszystkich głosów przyznano następujące lokaty:

I miejsce – grochówka Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrzankowa,

II miejsce – flaki  wołowe (KGW Leszno),

III miejsce – krokiety z czerwonym barszczem (KGW Mchowo).

Nagrodzono jednak wszystkich tych, którzy przybyli na piknik i zaprezentowali swoje produkty. Podobnie też wręczono nagrody uczestnikom konkursu kulinarnego pn. „Lokalny produkt gminy Przasnysz”, który odbył się podczas niedawnych dożynek wojewódzko-diecezjalnych. Nagrody ufundowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego „Wokół tradycji kulinarnych”, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz.

Na zaimprowizowanej scenie można było obejrzeć m.in. występy zespołów tanecznych z Jednostki Wojskowej w Przasnyszu, które prowadzi Małgorzata Bandurska. Obok niej trwały animacje dla dzieci – konkursy, a także zabawy na zjeżdżalniach i dmuchanych zamkach. Dodatkowo zebrani mogli obejrzeć pokaz iluzjonistyczny „Arex Show”, a także występ Klubu Seniora z Bogatego. Wreszcie wybrane osoby wzięły udział w Narodowym Czytaniu „Wesela”  Stanisława Wyspiańskiego.

Zapewnione atrakcje pozwoliły cieszyć się dużej grupie mieszkańców samym piknikiem i możliwością spędzenia wolnego czasu na powietrzu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments