Pożar w gminie Czernice Borowe. Samochód doszczętnie spłonął, a straty oszacowano na 200 tys. zł

Ponad 2 godziny trwały działania straży pożarnej na jednej z posesji w Jastrzębcu w gminie Czernice Borowe. Sprawa jest o tyle ciekawa, że pożar wybuchł w samochodzie. Jak donoszą mieszkańcy, osobówka stała wtedy z wyłączonym silnikiem. Pojawienie się ognia policja przypisuje zwarciu instalacji elektrycznej.

 

Zgłoszenie o pożarze do stanowiska kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło w sobotę 6 czerwca o 14.46, a działania straży zakończyły się około godziny 17.00.

– W Jastrzębcu doszło do pożaru samochodu marki Skoda Octavia, prócz samochodu ucierpiał także budynek gospodarczy. Auto zostało spalone całkowicie, spaleniu uległo także wyposażenie budynku gospodarczego i więźba dachowa. Z ogniem walczyło 7 zastępów straży pożarnej, a przyczyny zdarzenia wyjaśniła policja – usłyszeliśmy od rzecznika Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Jak dodał oficer Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, z ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej  w pojeździe.

– Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w samochodzie osobowym marki Skoda Octavia doszło do pożaru garażu. Spaleniu uległ samochód osobowy oraz wyposażenie garażu. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na kwotę 200 tysięcy złotych — informuje asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
orey
orey
3 lat temu

wymyślili procesory i nie można odłączyć hebla