Pożar lasu w miejscowości Przejmy – strażacy doskonalili swoje umiejętności [FOTO]

Strażacy z Przasnysza, gminy Przasnysz oraz gminy Jednorożec wzięli udział w ćwiczeniach w kompleksie leśnym w Przejmach. Sprawdzali zbiorniki wodne oraz możliwość poboru wody do celów gaśniczych.

 

W czwartek, 28 kwietnia na kompleksie leśnym w miejscowości Przejmy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu zorganizowała ćwiczenia dla jednostek OSP z terenu gminy Przasnysz, gminy Jednorożec oraz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Przasnyszu.

Jak poinformował kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendant PSP w Przasnyszu obejmowały one sprawdzenie terenu, dróg dojazdowych i przeciwpożarowych, możliwości rozwinięcia odcinków bojowych oraz użycia sprzętu podczas działań, a także lokalizację potencjalnych źródeł wody oraz zbiorników i możliwości poboru wody do celów gaśniczych i dostarczanie jej na duże odległości.

Był to także czas na obejrzenie, a zarazem zweryfikowanie wyposażenia i sprawności sprzętu będącego na wyposażeniu JOP.

 

Strażacy w trakcie ćwiczeń współpracowali z leśniczymi oraz szkolili umiejętności wykorzystania map oraz dokumentacji pomocniczej wraz z prowadzeniem łączności z SK.

– Prowadzenie działań gaśniczych w kompleksach leśnych każdorazowo niesie za sobą poważne wyzwanie. Największą trudnością z jaką zmagają się strażacy w sytuacji wystąpienia takich zdarzeń, jest zapewnienie odpowiedniej ilości środka gaśniczego do skutecznego przeprowadzenia akcji gaśniczej. Strażacy ćwiczyli praktyczną możliwość dostarczania wody metodą przepompowywania, tworząc tym samym magistralę zasilającą – dodaje Kuligowski.

W ćwiczeniach udział brała JRG Przasnysz i jednostki OSP  z miejscowości Lipa, Stara Krępa, Jednorożec, Ulatowo Pogorzel, Połoń oraz Olszewka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments