Powiatowy Dzień Dziecka Rodzicielstwa Zastępczego.

1 czerwca 2019 r.  w leśniczówce w Budziskach, Starostwo Powiatowe wraz z PCPR w Przasnyszu zorganizowało Dzień Dziecka połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. W imprezie wzięły udział rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu przasnyskiego wraz z wychowankami oraz podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ,,Nasze Dzieci’’ w Czernicach Borowych z opiekunami.

Starosta Przasnyski – Krzysztof Bieńkowski oraz Dyrektor PCPR – Krzysztof Goś, w krótkich przemowach podziękowali rodzinom zastępczym za ich trud i poświęcenie w wychowanie dzieci, które z różnych przyczyn nie mają możliwości dorastania w naturalnym środowisku rodzinnym oraz złożyli życzenia wszystkim dzieciom biorącym udział w uroczystości.

Tego dnia na twarzach wychowanków pieczy zastępczej malowało się szczęście i pogoda ducha. Brali oni czynny udział w konkursach, tańcach oraz wszelkich innych formach zabawy oraz atrakcjach, które zapewnili animatorzy. Pracownicy Nadleśnictwa Parciaki przeprowadzili dla wszystkich chętnych dzieci lekcję edukacyjną, dzięki której podopieczni mogli dowiedzieć się więcej o pracy leśniczego oraz zwierzętach występujących w lasach na terenie naszego powiatu. Ponadto, zorganizowano poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy. Każde dziecko otrzymało od organizatorów drobny upominek, a za zajęcie miejsc w konkursach przewidziane nagrody. Impreza przebiegła pomyślnie również dzięki pogodzie, która w tym radosnym dniu dopisała i pozwoliła dzieciom w pełni na skorzystanie ze wszystkich oferowanych atrakcji.


 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
4 lat temu

Wspaniały pomysł
jakieś 10 lat temu byłam na dniu dziecka dla dzieci niepełnosprawnych też było bardzo fajnie niestety nikt o mas nie pamięta a szkoda dzieciaki świetnie się bawiły a rodzice mieli okazję zapoznać się i porozmawiać