Powiat przasnyski: dużo zachorowań, mniej hospitalizacji

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19 sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w przasnyskim szpitalu.

 

Epidemia koronawirusa nadal nie zwalnia. W statystykach publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, codziennie odnotowuje się duże ilości nowych przypadków zachorowań na Covid-19. Ich suma wzrasta z dnia na dzień. Tylko w środę, 2 lutego w powiecie przasnyskim odnotowano 61 zachorowań, a kolejki do pobrania wymazów do badań nie maleją.

Z informacji, które uzyskaliśmy z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu wiemy, że obecnie w placówce hospitalizowanych jest 56 pacjentów zarażonych SARS-CoV-2, w tym 25 mieszkańców powiatu przasnyskiego.

 

Wśród chorych jest jedno dziecko. Szpital nadal posiada 37 wolnych łóżek. Najczęstsze dolegliwości, na które uskarżają się pacjenci to: duszność, uporczywy kaszel, gorączka, osłabienie, brak apetytu, odwodnienie i biegunka.

Mimo, że wiele placówek zdrowia rezygnuje z porodów rodzinnych, to w Przasnyszu przyszli rodzice wciąż mogą korzystać z takiej możliwości. Oczywiście pod warunkiem zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments