Postępuje remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu [FOTO]

Od kwietnia 2022 roku trwa remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Miasto udostępniło zdjęcia z postępujących prac wewnątrz budynku.

 

Prace remontowe w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu rozpoczęły się w kwietniu 2022 roku. Budynek z zewnątrz zmienił już wygląd – zyskał nową elewację. Wciąż trwają prace w środku, i tu, poszczególne sale również nabierają już kształtów.

Podniesiona została już podłoga sali teatralno – kinowej, wygląd zmienił hol, w wielu miejscach zamontowano już oświetlenie. Sala kolumnowa zyskała reprezentacyjny wygląd. Jak widzimy na zdjęciach udało się także zachować elementy zabytkowe, jak choćby oryginalna posadzka z biało-czarnych płytek ceramicznych o kształcie tzw. gorsetów.

Budynek Miejskiego Domu Kultury, pierwotnie funkcjonujący jako Dom Sportowy związany jest z rozwojem miasta Przasnysz w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zbudowany z inicjatywy władz miejskich i powiatowych, jako wielofunkcyjny budynek z przeznaczeniem na cele sportowo – kulturalne. Fundusze zgromadzono m. in. ze zbiórek publicznych. W maju 1930 r. kamień węgielny pod budowę położył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Ignacy Mościcki.

Dom Sportowy zaprojektował Feliks Michalski. Budynek wpisuje się stylistycznie w nurt zmodernizowanego klasycyzmu, charakterystycznego w latach 30. XX wieku dla budynków użyteczności publicznej.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments