Ponad 70 tys. zł. dotacji dla gminy Chorzele na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów z gospodarstw rolnych.

Dobre wiadomości dla rolników z terenu gminy Chorzele nadeszły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wniosek został pozytywnie zweryfikowany i gmina otrzymała prawie 72 tys. zł. dofinansowania na program usuwania z gospodarstw rolnych odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owiajania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

-Umowę z NFOŚ burmistrz Beata Szczepankowska podpisała w piątek. Gmina Chorzele złożyła stosowny wniosek do NFOŚ jeszcze pod koniec 2019 roku. Zgodnie z założeniami programu NFOŚiGW mógł udzielić dotację w postaci refundacji nawet do 100% kosztów kwalifikowanych. Maksymalna kwota dotacji mogła wynieść do 500 złotych do tony odebranych z gospodarstwa odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Jest więc już pewne to, że rolnicy z terenu gminy będą mogli łatwiej pozbyć się odpadów, które stają się coraz większym kłopotem w bieżącej działalności rolniczej – informuje gmina.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elvis
Elvis
3 lat temu

No proszę kolejne pieniądze pozyskane na usuwanie foli od bogatych rolników.
Może władze gminy zainteresowałby się też mniej zamożnymi mieszkańcami. W tej chwili opłata za śmieci jest 29 zł od osoby,a na przykład w sąsiednim Wielbarku czy Janowie 12 zł od osoby. Tu potrzebna jest pomoc i sprawne działanie. Inne gminy pokazują że można, a my mamy taki układ na BIS

Elvis
Elvis
3 lat temu

Układ na BŁYSK.

Lucyna
Lucyna
3 lat temu

Po co brać dotację na coś, co jest od lat za darmo odbierane od rolników przez obwoźne firmy? Bezsens.