Policyjne działania „Pasy”

Dzisiaj (10 marca br.) w godzinach 06:00- 22:00 przasnyscy policjanci „drogówki” prowadzą wzmożone działania „PASY” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów używania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowania urządzeń do bezpiecznego przewozu dzieci.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uratować od kalectwa, a nawet śmierci. Osoby niezapinające lub zapinające nieprawidłowo pasy bezpieczeństwa powinny wiedzieć, że lekkomyślność w tym zakresie jest przyczyną wysokiej śmiertelności i urazów u ofiar wypadków drogowych. Pomimo ponawianych przez Policję apeli , w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a często zwyczajnie lekceważą obowiązek jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa.


Kolejne działania „Pasy„ na terenie powiatu przasnyskiego zostaną przeprowadzone 12 marca br. Policjanci będą prowadzili wzmożone działania skierowane właśnie na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożenia dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wydz. Prewencji KPP Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments