Policja podsumowała świąteczny weekend. Wykroczeń i kierowców „na podwójnym gazie” nie brakowało

Miniony weekend był pracowity dla policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Nie brakowało kierowców na podwójnym gazie.

 

– Łącznie przez 4 dni przasnyscy policjanci skontrolowali 103 pojazdy. Ujawnili w tym czasie 51 wykroczeń w ruchu drogowym. Najwięcej z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze w 33 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, 10 osób pouczyli, a w 8 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.  W 5 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym dowody rejestracyjne od pojazdów (4 za brak badań technicznych, 1 za naruszenie wymagań ochrony środowiska) – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– W czasie działań policjanci skontrolowali trzeźwość 219 kierujących i wyeliminowali  z dalszej jazdy aż 3 nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg – dodaje.

W piątek (29.03) w miejscowości Zakocie, gmina Przasnysz, policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę powiatu przasnyskiego, która mając 2,87 promila alkoholu w organizmie kierowała pojazdem marki Peugeot.

W niedzielę (31.03) o godzinie 17:21 w Przasnyszu na ul. Królewieckiej, policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który mając 1 promil alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki Volkswagen Golf.

W poniedziałek (1.04) w Przasnyszu na ul. Juliusza Słowackiego, 68-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierując w stanie nietrzeźwości (1,40 promila alkoholu w organizmie) pojazdem marki Skoda, wykonał nieprawidłowo manewr skrętu w prawo, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia mężczyzna nie doznał obrażeń ciała.

Nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo, które zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments